1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Bir Haftadır Koronavirüs Vakası Görülmüyor

Bayburt’ta Bir Haftadır Koronavirüs Vakası Görülmüyor

Bayburt’ta Bir Haftadır Koronavirüs Vakası Görülmüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim Bayburt’ta bir haftadır koronavirüs vaka sayısına rastlanmadığını açıkladı.

Son bir haftadır ilimizde yeni vaka tespitinin yapılmamış olması bizleri rehavete sürüklememeli diyen Vali Epcim açıklamalarında şunları ifade etti:

Salgınla mücadele konusunda Türkiye olarak Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ilgili bakanlarımız ve bilim kurulumuzun karar ile tavsiyeleri doğrultusunda dünyaya örnek olacak bir mücadele sergileniyor.

İlk vaka tespitinden bugüne kadar gerek ülke çapında gerekse ilimiz düzeyinde önemli mesafeler kat ettik.

Her geçen gün azalan hasta ve ölüm sayısıyla, günden güne artan test ve iyileşen hasta sayısıyla bu süreci en az hasarla atlatacağımıza yönelik ümitlerimiz her geçen gün güçleniyor.

Bu tabloyla paralel olarak ilimizde de benzer bir süreci yaşıyoruz. Giderek azalan yeni vaka sayımız ve iyileşen hasta sayımız bizlere güzel günlerin yakın olduğunu açıkça gösteriyor. Virüsle mücadelemizde edindiğimiz tecrübe, güçlü sağlık altyapımız,  nitelikle personelimiz ve güçlü koordinasyon ile adım adım sonuca yaklaşmaktayız.

Son bir haftadır ilimizde yeni vaka tespitinin yapılmamış olmazı bizleri rehavete sürüklememeli, nereden geleceği bilinmeyen bu virüse karşı daha dikkatli davranmaya sevk etmelidir. Seyahat izni kapsamında ilimize dışarıdan gelen kıymetli hemşerilerimizin bu sürece vereceği katkı hayati önem arz etmektedir. Filyasyon ekiplerimize yardımcı olmak, 14 günlük karantina sürecine sadık kalmak gibi basit ama etkili yöntemlerle mücadelemize güçlü bir halka daha eklemiş olacağız.  Bu vesileyle salgınla mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Fedakarca çalışmaları dolayısıyla ayrı ayrı her bir sağlık çalışanımızı yürekten kutluyorum.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün