1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Darbe Teşebbüsüne Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor!

Bayburt’ta Darbe Teşebbüsüne Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor!

Bayburt’ta Darbe Teşebbüsüne Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt merkezli, Afyon, Gaziantep, Muğla, Sivas ve Tekirdağ illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 1 üsteğmen ve 6 astsubay yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Bayburt Emniyet Müdürlüğünden Operasyonla ilgili açıklama ise şöyle:

15 Temmuz 2016 akşamı, ülke genelinde meydana gelen hain darbe girişimi neticesi kamu personeli ve vatandaşlarımızdan 248 şehit verilmiş, 2196 kişi ise yaralanarak gazi olmuştur. Ayrıca kamunun kullanımı ve yararı amacıyla Devletin imkanlarıyla yapılan kamu kurum ve kuruluş binaları kısmen veya tamamen kullanılamaz hale gelmiştir.

Akabinde, darbeye teşebbüs edenlere yönelik ülke genelinde adli soruşturmalar başlatılmıştır.

İlimizde de TEM Şube Müdürlüğünce Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli şekilde, Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı İşlenen Suçlar kapsamında yürütülen soruşturma doğrultusunda; yapılan titiz çalışmalar neticesi 15 Temmuz 2016 gecesi Bayburt 4. Motorlu Piyade Tugay Yardımcılığında darbe hazırlığı içerisinde bulunan ve darbenin gerçekleşmesi halinde Valilik, Emniyet ve Belediye Başkanlığı gibi kritik öneme haiz kamu kurum ve kuruluşlarını ele geçirme planlarının bulunduğu tespit edilen askeri personele yönelik olarak 27.03.2017 günü operasyon gerçekleştirilmiştir. Bayburt merkezli, Afyon, Gaziantep, Muğla, Sivas ve Tekirdağ illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 1 üsteğmen ve 6 astsubay yakalanarak gözaltına alınmıştır.

15 Temmuz 2016 günü meydana gelen darbe teşebbüsüne yönelik, İlimizdeki soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir