1. Haberler
  2. Bayburt Eğitim
  3. Bayburt’ta DENEYAP Projelerine 120 Öğrenci 39 Proje İle Katıldı

Bayburt’ta DENEYAP Projelerine 120 Öğrenci 39 Proje İle Katıldı

Bayburt’ta DENEYAP Projelerine 120 Öğrenci 39 Proje İle Katıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta DENEYAP Teknoloji Atölyeleri ilk ders dönemi programına 120 öğrenci 39 proje ile katıldı.

Bayburt Gençlik Merkezinde DENEYAP Teknoloji Atölyelerinde (tasarım) ilk eğitimler tamamlanarak dönem sonu proje şenliği düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının (T3 Vakfı) ortak çalışması sonucu kurulan DENEYAP Teknoloji Atölyelerinde ilk ders dönemi sona erdi.

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde, 15 Ekim’de ders başı yapan öğrenciler, ilk dönemde tasarım ve üretim alanında temel eğitim aldı.

120 öğrenci 39 proje ile katıldı

Tasarım alanında eğitimlere katılan yaklaşık 120 öğrenci, Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kapalı spor salonunda 39 proje ile çalışmalarını tamamlayarak proje sunumlarını gerçekleştirdi. Etkinliğin sonunda jüri üyeleri tarafından projeler değerlendirmeye tabi tutuldu dereceye giren gruplara ödülleri takdim edildi.
İki hafta sonra 8 Nisan tarihinde robotik- kodlama eğitimi ile DENEYAP eğitimlerine devam edilecektir

“Hayalimdeki yolculuk”

Proje şenliği olarak adlandırılan etkinlikte öğrenciler, otobüs seyahatlerinde karşılaşılan problemlere yönelik geliştirdikleri çözümleri sergiledi.

Geleceğin bilim insanları, araştırmacıları veya girişimcileri olabilecek öğrencileri ortaya çıkaracak atölyeler, gençleri Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan, üretken, yenilikçi bireyler olma yolunda destekliyor.

Geleceğin teknoloji yıldızları yetişecek

DENEYAP eğitim modeli, iki ayrı yaş grubundaki öğrencilerin girişimcilik, üretken düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik tasarlandı.

Atölyelerde, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençler, tasarım-üretim, robotik-kodlama, elektronik programlama, yazılım teknolojileri, havacılık ve uzay teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alacak.

Toplamda 3 yıl, hem temel teknoloji yetkinlikleri ve özel ilgi alanlarında derinleşme hem de proje üretme kabiliyeti elde edecek olan öğrenciler, bu gelişim süreci sonunda geleceğin teknoloji yıldızları haline gelecek.

thumbnail
SEÇİM 2023

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz? (2023)

thumbnail
DENEYAP Teknoloji Atölyeleri

Bayburt’ta DENEYAP Teknoloji Atölyesi Eş Zamanlı Hizmete Açıldı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir