1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Bayburt’ta Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Bayburt’ta Dünya Yürüyüş Günü etkinliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği yapıldı.

Vali Pehlivan, spor ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla öğrenci ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen yürüyüş programına iştirak etti. “Kötü alışkanlıklara ret, sporla sağlıklı yaşama evet”, “Her gün 10.000 adım” yazılı afiş ve pankartlar eşliğinde Dede Korkut Kavşağı’ndan başlayan yürüyüş Cumhuriyet Caddesinde son buldu.

Kötü alışkanlıklara ret

Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliklerle sporla sağlıklı yaşama dikkat çekmek istediklerini söyledi. Sağlıklı yaşamın sporla ve sağlıklı beslenme ile mümkün olduğunu ifade eden Vali Pehlivan, “Amacımız spora ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek. Bayburt Valiliği olarak “Kötü alışkanlıklara ret, sporla sağlıklı yaşama evet” sloganıyla yürüttüğümüz projemizle toplumumuzun bu konudaki farkındalığını artırmak istiyoruz. Eğer vücudumuzu zinde tutarsak, hem derslerimize hem de yaptığımız işe daha iyi odaklanırız. Bu da başarıyı beraberinde getirir. Bu yüzden sadece belli gün ya da zamanlarda değil yaşamımızın her anında sporla iç içe olmalıyız. Atalarımızın dediği gibi; Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” dedi.

Sporu lütfen bir yaşam tarzı haline getirelim

Vali Pehlivan spor alışkanlığı edinmenin bireyleri zihinsel ve bedensel olarak daha sağlıklı kılacağını aktardığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu konuda yapacağımız en kolay aktivite yürüyüştür. Her yaştan insanımızın kolaylıkla yapabileceği bir aktivite. Konuyla ilgili uzmanlarca sağlık açısından günde en az 10 bin adım atılmasının yararlı olacağı ifade ediliyor. Bu rakamı hedef tutarak günlük yürüyüşümüzü mutlaka gerçekleştirelim. Özellikle mevsimin müsait olduğu zamanlarda açık havada yürüyüş yapmayı ihmal etmeyelim, çevremize ve ailemize de bu konuda tavsiyelerde bulunalım, örnek olalım. Bayburt Valiliği olarak bizler sağlıklı yaşama dikkat çekmek için kamu görevlilerimizin katıldığı spor programları düzenliyoruz. İstiyoruz ki; bu faaliyetlerimize esnafımızdan gençlerimize kadar toplumumuzun bütün kesimleri katılım sağlasın. Okullarımızda öğretmenlerimiz, idarecilerimiz sizleri spora teşvik etsin istiyoruz. Bunlarla ilgili planlamalarımız yapıldı. Bu yıl inşallah her alanda dolu dolu faaliyetlerin gerçekleştirileceği bir eğitim sezonu geçireceğiz. Şunu tekrar ifade etmek istiyorum; sporu lütfen bir yaşam tarzı haline getirelim. Hepinize sağlıklı yaşamlar diliyor ve bu yürüyüş etkinliğine katıldığınız için sizlere ve etkinliği Bayburt Valiliğimiz himayesinde organize eden İl Sağlık Müdürlüğü’müz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum.”

Sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek için öğrencilere meyve dağıtımıyla son bulan etkinliğe İl Sağlık Müdürü İlker Hancı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kemalettin Karabulut, idareci, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.​

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir