1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Bayburt’ta Göz Biliminin Geleceği Konuşuldu

Bayburt’ta Göz Biliminin Geleceği Konuşuldu

Bayburt'ta Göz Biliminin Geleceği Konuşuldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği ve Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş’in katkılarıyla Bayburt Mini Konferansları Etkinliği’ne ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, Türk Dünyası’ndan akademisyenler, göz bilimine ilişkin tıbbi yaklaşımları paylaştı ve ufuk açıcı sunumlar gerçekleştirdi.

Türk Dünyası’ndan Göz Bilimi Uzmanları Bir Araya Geldi

Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda açılış oturumu ile başlayan konferans dizisinde, Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği Genel Sekreterleri Prof. Dr. Züleyha YALNIZ AKKAYA ve Prof. Dr. Kıvanç GÜNGÖR, Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Öner GELİŞKEN, Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Sunay DUMAN, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş BÜLBÜL ve Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan ATEŞ açılış ve selamlama konuşmaları yaptılar.

Konuşmacılar, Türk Dünyası akademisyenleri arasında kurulan bilimsel ağın önemine ve göz bilimine ilişkin çağdaş yaklaşımları ele almanın önemine değindiler. Ayrıca, Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan ATEŞ’e ve Bayburt Üniversitesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Göz Biliminde Son Gelişmeler Ele Alındı

Açılış konuşmalarının ardından, Yazgül Abdiyeva (Azerbaycan), Süleyman Kaynak ve Bekir Sıtkı Aslan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen açılış oturumunda, Azizbek Ashmambetov (Kırgızistan), Ayşe Burcu, Züleyha Yalnız-Akkaya, Umay Güvenç, Fatih Mehmet Mutlu, Nazım Zaynutidinov (Özbekistan), Süleyman Kaynak, Oya Dönmez, Bekir Sıtkı Aslan, Ilgaz Yalvaç, Nurten Ünlü, Betül Önal-Günay, Tural Galbinur (Azerbaycan), Levent Karabaş, Ecem Önder-Tokuç ve Gürsel Yılmaz tarafından Oftalmoloji disiplininin farklı yönlerini kapsayan sunumlar yapıldı.

Sunumlarda, katarakt cerrahisi, glokom tedavisi, refraktif cerrahi, retina hastalıkları ve pediatrik oftalmoloji gibi konularda güncel bilgiler paylaşıldı. Katılımcılar, sunumların ardından soru-cevap oturumlarında konuşmacılara sorularını yöneltme imkanı buldular.

Etkinlik Büyük İlgi Gördü

Etkinliğe, Bayburt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden akademisyenler ve öğrenciler, Bayburt’taki kamu ve özel hastanelerden doktorlar ve sağlık çalışanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayburt'ta Göz Biliminin Geleceği Konuşuldu
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir