Bayburt’ta Hayat Felç Oldu

Bayburt’ta Hayat Felç Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta gece saatlerin de başlayan ve 70 km’yi bulan rüzgar hayati felç etti, birçok evin ve binanın çatısı uçtu, emniyet tedbir aldı, okullar ise bir buçuk gün tatil edildi.

Bayburt’ta Hayat felç oldu

Bayburt ve çevresinde etkili olan rüzgar birçok evin çatısını uçururken emniyet ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak yaşanacak kazaları önlemeye çalıştı, belediye anonslarından ve emniyet ekip otolarından yapılan anonslarla kötü hava koşulları geçene kadar vatandaşların evlerinde kalmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Bayburt’ta okullar tatil edildi

Bayburt ve çevresinde başlayan şiddetli fırtına yüzünden Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlk, orta ve liselerde eğitim öğretim 06.01.2015 Salı günü öğleden sonra ve 07.01.2015 Çarşamba günü tam gün olmak üzere; Vali Odabaşın talimatları doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve liselerde bir buçuk gün eğitim ve öğretime ara verildi.

Vatandaşlar Uyarıldı

Diğer yandan Meteorolojiden alınan bilgilere göre, özellikle yarından sonra hafta sonuna kadar Bayburt ve ülke genelinde, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması ve kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların buzlanma ve don olayına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Kop Dağı Ulaşıma Kapandı

Şiddetli rüzgar ve kar yağışının etkili olduğu kop dağında ise ulaşım trafiğe kapatıldı 21 şubat sanayi sitesinde birçok araç, yolun kapalı olmasından dolayı emniyet ve jandarma ekipleri tarafından bekletildi.

FOTO GALERİ

https://www.youtube.com/watch?v=mYZVFgH0g5w

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir