1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta İki Şehit Ailesine Övünç Madalyası

Bayburt’ta İki Şehit Ailesine Övünç Madalyası

Bayburt’ta İki Şehit Ailesine Övünç Madalyası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Bayburt’ta iki şehit ailesi ve bir gaziye takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Bayburt’ta Şehit Ömür Erbay ve Şehit Serkan Saka’nın ailesi ile 15 Temmuz Gazisi Abdulkadir Çaphan’a tevcih edilmek üzere gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Bayburt Valiliği tarafından düzenlenen törenle takdim edildi.

Bayburt Öğretmen Evinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinasyonunda düzenlenen törende, Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan tarafından, Şehit Ömür Erbay ve Şehit Serkan Saka’nın ailesi ile 15 Temmuz Gazisi Abdulkadir Çaphan’a takdim edildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, konuşan Vali Pehlivan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın zat-ı devletlerinin imzasını taşıyan Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nı Şehit Ailelerinize ve Gazimize takdim etmenin onurunu taşıyorum. Biz bu töreni gerçekleştirirken kahraman Mehmetçiğimiz sınır ötesinde canla başla mücadele ediyor. Ve geçmişte olduğu gibi bugün de şehitlerimiz, gazilerimiz oluyor. Şair diyor ya, ‘Bir hilal uğruna yâ Rab ne güneşler batıyor!’ evet bu aziz kardeşlerimizin her birisi bir güneş ve o güneşler batıyor gibi gözüküyor ama bir güneşin batışı binlerce, milyonlarca güneşin doğuşuna vesile oluyor.” dedi.

“Elbette ateş düştüğü yeri yakıyor, her kayıp üzücüdür ama vatanımızın, devletimizin bekası için verilen milli bir mücadele, şanlı bir mücadele neticesinde hele ki şehitlik gibi, gazilik gibi çok ulvi bir makama terfie vesile olan kahramanlıklar hepimizi onurlandırıyor, gururlandırıyor.” diyen Vali Pehlivan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben burada bulunan şehit ailelerimizin şahsında coğrafyamızda dünden bugüne dimdik ayakta durmak adına, zorluklarla mücadele etmek adına, düşmanın karşısında diz çökmemek, onların yıkıcı planlarını tersine çevirip başlarına yıkmak adına, şanlı bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırmak adına, ezanımızı susturmamak adına mücadele eden ve şehit olan bütün vatan evlatlarını saygıyla, minnetle ve rahmetle yad ediyorum. Aynı zamanda burada gazilerimiz var. Onlar da vatan için canlarını feda etmek, şehit olmak için yola çıktı gazilik nasip oldu. Allah onlardan da razı olsun.”

Mazlum insanların Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu ve bunun için Türk insanının dimdik durması gerektiğini ifade eden Pehlivan şunları kaydetti: “Son günlerde şehitlerimiz oldu. Öncesinde de oldu. Terörle çok etkin bir mücadele gerçekleştiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak güçlü olmak zorundayız. Dimdik durmak zorundayız. Tıpkı tarihte olduğu gibi. Bu coğrafyanın, mazlum insanların bizlere ihtiyacı var. Devletimize, milletimize ihtiyacı var. Onların gözü bizim yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın üzerinde. Beklenti çok büyük. Buda sorumluluklarımızın çok yüksek olduğu anlamına geliyor. İster şu anda cephede çarpışan kardeşlerimiz olsun ister kamuda veya özel sektörde mesaisini yürüten vatandaşımız, ister çiftçimiz, esnafımız, köylümüz, kentlimiz olsun hepimiz teyakkuzdayız, hepimiz nöbetteyiz. Sıramızı bekliyoruz. Ve bu anlamda bugün fiilen mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize en derin hissiyatla dualarımızı gönderiyoruz. Ben inanıyorum ki, sabahtan akşama kadar milletimiz her namazda dualarını orada evlatlarımıza gönderiyor. Manevi destek yanında oradaki mazlum insanlara maddi yardımlar da gönderiliyor. Bu duygular var oldukça Allah’ın izniyle hiç kimse hiçbir yıkıcı düşman gücü bizi dize getiremeyecektir. Biz bu toprakları kolay elde etmedik, vaz geçecek de değiliz. Allah’ın izniyle ülkemizi aydınlık günler, güçlü yarınlar bekliyor.”

Törene, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın yanı sıra Şehit Aileleri, Gaziler, Garnizon Komutanı Albay Davut Balibaşa, Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, Bayburt İl Jandarma Komutanı Albay Fatih Cemal Kiper, Belediye Başkan Yardımcısı Nesumittin Selçuk, siyasi partilerin İl Başkanları, Bayburt Şehit ve Gaziler Derneği üyeleri, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir