Bayburt’ta İsmail Şimşek Adına Kayak Yarışması Düzenlendi

Bayburt’ta İsmail Şimşek Adına Kayak Yarışması Düzenlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kop Dağı Kayak Merkezi’nde geçtiğimiz yıl vefat eden Kayak Antrenörü İsmail Şimşek adına kayak yarışması düzenlendi.

Türk Kayak Vakfı, Bayburt Belediyesi, Kar Spor ve Esa Spor Kulübü ortaklığında düzenlenen yarışmada sporcular 5 ayrı kategoride yarıştılar.

U12, U14, U16, Büyükler (16 yaş ve üzeri), ve Master (30 yaş ve üzeri) kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda Bayburt, İstanbul, Kayseri, Ankara, Bursa, Kastamonu, Gümüşhane, Erzurum, Van ve Antalya’dan toplam 115 sporcular yer aldı.

Bayburt Belediyesi tarafından kavurma ve pilavdan oluşan yemek ikramının yapıldığı organizasyonda konuşan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci “Arkadaşım, iyi bir sporcu, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, beraber Bayburtspor Kulübü’nde yöneticilik yaptığım değerli kardeşim adına çocuklarının ve arkadaşlarının düzenlediği bu güzel organizasyon için herkese yürekten teşekkür ediyorum. İstanbul, Ankara, Kayseri, Van, Erzurum, Gümüşhane, Bursa, Kastamonu ve Antalya’dan teşrif eden tüm konuklara Bayburtlular adına hoşgeldiniz diyor, sevgi ve saygılar sunuyorum. Organizasyonda görev alan Kayak Vakfı’na da teşekkür ediyor, emeği geçenleri yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Kıyasıya geçen yarışmalarda Birincilere 1.500,00 TL, İkincilere 1.000,00 TL, Üçünçülere 750 TL ödül ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmada derece giren sporcular ise şöyle:

U12 Kızlar kategorisinde

1. Büşra Kılıçoğlu

2. Aysima vurgun

3. Esla Öner

U12 Erkekler kategorisinde

1. Esat Sirkecioğlu

2.Emir Keskin,

3. Baran İzgin

U14 Kızlar kategorisinde

1.Alev Nur Taşkent,

2. Tuana Özmen

3.Su Zişan Yurt

U14 Erkekler Kategorisinde

1. Kerem Yılmaz

2.Emin Başer

3. Yağız Levent Şipal

U16 Kızlar kategorisinde

1. Nehir Darel

2.Arzu Yazıcıoğlu

3. Sevil Erişen

U16 Erkekler kategorisinde

1.Erim Tüfekçi

2.Emirhan Bal

3.Ahmet Eren Tosun

Büyük Kadınlar kategorisinde

1. Sıla Kara

2. Defne Akgerman

3. Eda Şamgül

Büyük Erkekler kategorisinde

1.Yusuf Koç

2.Gürkan Kovar

3.Mahmut Kazanç

Master Kadınlar kategorisinde

1. Elanur Yalçınkaya

2. Şehnaz Tüfekçi

3. Zeynep Taşkent

Master Erkekler kategorisinde

1. Murat Kaptan

2. Halit Gider

3.Evren Şimşek

Tüm Kategorilerde Pistin En İyi Erkek Sporcusu

1. Yusuf Koç

2. Gürkan Kovar

3. Mahmut Kazanç

Tüm Kategorilerde Pistin En İyi kadın Sporcusu

1. Sıla Kara

2. Alevnur Taşkent

3. Defne Akgerman

Organizasyona Bayburt Valisi  Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Sayın Hükmü Pekmezci, Belediye Başkan Yardımcıımız Sayın Süreyya Türkmenli, Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil, Gençlik Spor İl Müdürü Adem Köse, Kültür Turizm İl Müdürü Bekir Kurtoğlu ve Kayak Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

FOTO GALERİ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.