1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta İsrail’e Lanet Yürüyüşü, Katil İsrail Filistin’den Defol!

Bayburt’ta İsrail’e Lanet Yürüyüşü, Katil İsrail Filistin’den Defol!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta İsrail’in Filistin’deki katliamlarını kınamak için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar tekbir getirerek, Katil İsrail Filistin’den Defol! ve sloganlar atarak İsrail’e lanet okudu.

Bayburt İHH İnsani Yardım Derneğince organize edilen yürüyüşte katılımcılar, Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyarak İsrail aleyhine slogan atarak dörtyol mevkisine kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılanlar, Filistin’e olan desteklerini ve İsrail’e karşı öfke ve nefretlerini dile getirdiler.

8 aydır devam eden Filistin’e yönelik zulmü ve soykırımı kınamak için Necati Amanet tarafından yapılan basın açıklamasında, İsrail tarafından Refah bölgesine yapılan saldırılar lanetlendi.

Amanet yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Siyonist devlet, Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır.”

Haksızlığın karşısında sessiz kalmanın korkaklık olduğunu belirten Amanet, “Dünyanın dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir.” dedi.

Filistin davasının sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında yaşatılması gerektiğini vurgulayan Amanet, “Bugünü bir milat bilip, Aksa’nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim.” şeklinde konuştu.

Amanet, İsrail markalarının her yerde boykot edilmesi gerektiğini de savundu.

“Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir.” diyen Amanet, Filistin’in özgür bir devlet olarak tanınması için mücadeleye devam edileceğini söyledi.

Amanet açıklamasını “Zafer yakındır ve zafer inananlarındır.” sözleriyle tamamladı.

Yürüyüş, dörtyol mevkisinde yapılan basın açıklaması ve dua ile son buldu.

Bayburt'ta İsrail'e Lanet Yürüyüşü, Katil İsrail Filistin'den Defol!
Bayburt'ta İsrail'e Lanet Yürüyüşü, Katil İsrail Filistin'den Defol!
Bayburt'ta İsrail'e Lanet Yürüyüşü, Katil İsrail Filistin'den Defol!
0
be_en
Beğen
1
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir