1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta KADES Uygulamasında 738 Kadın Bilgilendirildi

Bayburt’ta KADES Uygulamasında 738 Kadın Bilgilendirildi

Bayburt’ta KADES Uygulamasında 738 Kadın Bilgilendirildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Emniyet Müdürlüğü tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe özel Bayburt İl merkezinde 738 Kadın Bilgilendirildi!

Yapılan bilgilendirme çalışması hakkında Bayburt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe özel olarak Müdürlüğümüz tarafından açılan stantlarda kadına yönelik ve aile içi şiddetle mücadele konusu kapsamında farkındalığın artırılması amacıyla Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması tanıtıldı.

Müdürlüğümüz Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelince KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığın artırılmasına yönelik bir hafta boyunca devam eden çalışmalarda Türk Dünyası Parkında, Valilik binası önünde ve Gençosman Mahallesinde bulunan pazar yerinde stant kuruldu. Hazırlanan broşürlerin dağıtımı yapılarak şiddet mağduru kadınların acil durumlarda kullanması amacıyla geliştirilen KADES uygulaması ile ilgili 738 kadın vatandaşımıza bilgilendirmeler yapıldı ve talep eden 130 kadın vatandaşımızın akıllı telefonlarına KADES uygulamasının indirilmesine yardımcı olundu.

Kadına ve aile içi şiddete yönelik mücadelede, 24 saat esasına göre ve titizlikle sürdürülen çalışmalarımıza ek olarak bilgilendirme faaliyetlerimize önemle devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün