Bayburt’ta Öğrencilere “Sınava Hazırlık ve Motivasyon” Semineri

Bayburt’ta 8 ve 12. sınıf öğrencilerine "Sınava Hazırlık ve Motivasyon" semineri verildi.

Bayburt’ta Öğrencilere
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta 8 ve 12. sınıf öğrencilerine “Sınava Hazırlık ve Motivasyon” semineri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen seminerlerde Eğitim Danışmanı Hüseyin Aslantürk, Yaklaşan LGS ve YKS kapsamındaki merkezi sınavlar öncesinde Bayburt’ta merkezi sınavlara girecek öğrencilerle bir araya geldi.

4 Haziran’da yapılacak olan LGS ve 17-18 Haziran’da gerçekleşecek olan YKS kapsamındaki merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilere sınav motivasyonu sağlamak ve öğrencilerin sınav kaygısını yenmesi amacıyla iki ayrı seansta seminer verildi. Saat 11.00’de başlayan birinci seminerde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı. YKS’ye girecek öğrenciler ise saat 14.00’te salon sıralarındaki yerini aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin ilgiyle takip ettiği seminerlerde; öğrencilere kalan sürede öneriler, sınav öncesinde ve sınavda yapılması gerekenler, stres yönetimi ve motivasyonu hususlarında bilgiler verildi.

Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşen seminerlerin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney tarafından Eğitim Danışmanı Hüseyin Aslantürk’e Bayburt’a özgü saat kule desenli ehram tablo hediye edildi.

Bayburt’ta Öğrencilere "Sınava Hazırlık ve Motivasyon" Semineri
thumbnail
Kermes ve resim sergisi

Konursu Ortaokulu’nda kermes ve resim sergisi

thumbnail
Eğitim Haberleri

Beyza Erel, Bayburt Bilim Elçisi Eğitimini başarıyla tamamladı