Bayburt’ta Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı

Bayburt’ta Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan çalışma kitaplarından 12 milyon bastırarak 8 ve 12. sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kademeleri için öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yaprakları, fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynağı her ay düzenli olarak yayımlamaya devam ediyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyacının ücretsiz giderilmesi amaçlanıyor. MEB, bu kapsamda şu ana kadar 24 milyon yardımcı kaynak kitabını öğrencilere dağıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar; Bakanlığımızın bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işledikleri konuları pekiştirmelerini, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi etmelerini ve öğrenme süreçlerine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti. Sınav hazırlığındaki öğrencilerle sohbet ettikten sonra yardımcı kaynakların bir kısmını Bayburt Milli İrade Anadolu Lisesindeki 12. sınıf öğrencilerine bizzat teslim ederek yaklaşan sınavla ilgili öğrencilere şimdiden başarılar diledi. Öğrencilerimizde Yardımcı kaynaklarla ilgili olarak; çok beğendiklerini ve bu kaynakların kendilerine ulaşmasını sağlayan Milli Eğitim Bakanımız Sn Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkürlerini ifade ettiler.

Bayburt’ta Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.