Bayburt’ta “Orman Benim” Etkinliği ile Ormanlar Temizlendi

Bayburt'ta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de düzenlediği “Orman Benim” etkinliğine katılarak ormanların korunması ve orman yangınlarına karşı bilinç oluşturulmasına katkıda bulundu.

Etkinlik kapsamında Aslan Dağı Vilayet Ormanı’nda ağaç budama ve orman yolu kenarlarında yangına sebep olabilecek atıkların toplanması çalışmaları gerçekleştirildi. Vali Eldivan, bu çalışmalara katılan kamu kurum ve kuruluşları, öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşları tebrik ederek, temiz orman bilincini oluşturmadaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Vali Eldivan yaptığı açıklamada, ormanların korunmasının ve yangınlarla mücadele edilmesinin sadece devlet kurumlarının değil, tüm vatandaşların sorumluluğu olduğunu vurguladı. Eldivan, “Ormanlarımız bizim milli servetimizdir. Bu servetimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. ‘Orman Benim’ etkinliği ile bu bilincin oluşturulmasına katkıda bulunuyoruz. Bu etkinliğe katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Eldivan ayrıca, vatandaşları orman yangınlarına karşı dikkatli olmaya ve ormanlarda mangal yakmaktan, çöp atmaktan ve ateş yakmaktan kaçınmaya çağırdı.

Etkinliğe il protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayburt'ta "Orman Benim" Etkinliği ile Ormanlar Temizlendi
1
be_en
Beğen
1
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir