Bayburt’ta Pazar Esnafı Ve Vatandaşlara Mikrofonumuzu Uzattık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta Tuzcuzade Mahallesi’nde bulunan yeni kapalı pazar yerine taşınan Pazar esnafına ve vatandaşlara mikrofonumuzu uzattık.

Pazar esnafı yeni kapalı Pazar yerinde ilk satışlarını yaparken, özellikle Pazar yerinin etrafında oluşan yoğun trafik dikkat çekerken, çevrede araçların park yeri sorun oldu.

Bayburt Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Baştürk Yeni kapalı Pazar yerinden çok memnun olduklarını, Bütün esnafın iş yaptığını söyledi.

Başkan Baştürk, Pazar yerinin merkezi bir noktada olduğu için Bayburt halkının rahatlıkla gelip alışveriş yapabileceğini kaydetti.

Baştürk, Geçiş yollarımız çok düzgün insanların ailesi ile gelip alışveriş yapılabilecekleri mükemmel bir yer oldu, belediyemizden mevcut olan Pazar yeri tezgâhlarımızın da sözünü aldık, inşallah bunları da dağıtacak, burası daha modern bir şekle gelecek dedi.

Yetkililerden taleplerini sorduğumuz Başkan Baştürk konuşmasına şöyle devam etti, Girişte asfalt çalışması lazım, ışıklandırma siteminin derhal devreye girmesi gerekli, kamera siteminin devreye alınması, kenarlarının kapatılması gündeme gelirse çok iyi olur, mescidin faal hale gelmesi, yanında çay ocağının ve bay bayan WC’lerin faal duruma gelmesi, görevli konulması gerekli başına, bunlar olursa dört dörtlük bir şekilde vatandaşımıza hizmet vermeye devam edeceğiz dedi.

Genel olarak Pazar esnafının memnun olduğu yeni kapalı pazar yerinde, Pazar esnafı, eksiklikler olsa da zamanla bu eksikliklerin de tamamlanacağını dile getirdiler.

Mikrofonumuzu uzattığımız vatandaşlardan Kamil Kobal Pazar yerinin çok güzel olduğunu, tek eksiğinin otopark olduğunu, yetkililerin bu sorunu en kısa zamanda çözmelerini beklediğini söyledi.

Pazar esnafı ve vatandaşlar ile yaptığımız röportajların tamamını görüntülerden izleyebilirsiniz.


Bayburt’ta Pazar Esnafı Ve Vatandaşlara Mikrofonumuzu Uzattık

Bayburt Kapalı Pazar yerinin açılışı yapıldı.

Bayburt’ta yıllardır Genç Osman Mahallesi Koruk Caddesi’nde kurulan halk pazarı Tuzcuzade Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar yerine taşındı.

İlk gün dolayısıyla Kapalı Pazarı ziyaret eden Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci incelemelerde bulunarak esnafla sohbet etti.

Bayburt Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Baştürk’ün talebi üzerine pazarın açılışını yapılan duanın ardından Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci gerçekleştirerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Yardımcıları Süreyya Türkmenli ve Nesimuttin Selçuk’un da hazır bulunduğu açılış töreninin ardından pazarı gezen Başkan Pekmezci esnafla ve alışveriş yapan vatandaşlarla hasbihal etti. Pazarda bir süre daha incelemelerde bulunan Başkan Hükmü Pekmezci daha sonra buradan ayrıldı. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir