BAYDER Kültür Sohbetleri’nde AFAD Sunumu

BAYDER Kültür Sohbetleri'nde AFAD Sunumu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen kültür sohbetlerinde AFAD Farkındalık sunumu yapıldı.

Bayburt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde görevli eğitimci personeller İhsan Oğuz ve Serap Bağcı tarafından gerçekleştirilen sunumda ‘Afete Hazır Aile’, ‘Afete Hazır Okul’, ‘Afete Hazır Gençler’, ‘Afete Hazır İşeyeri’ konu başlıkları altında bilgiler verildi.

Depreme yönelik alınması gereken tedbirler ve deprem anında yapılması gerekenlere genişçe yer verilen sunumda, Bayburt’ta meydana gelen olaylar hakkında da rakmsal olarak bilgi verildi.

2011 yılıdan bugüne Bayburt’ta 133 mahsur kalma, 105 trafik kazası, 23 yangın, 22 göçük-çökme, 7 boğulma olayı gerçekleştiği bilgisi paylaşılan sunumda, yangın, sel, taşkın, deprem, heyalan, çığ sırasında yapılması gerekenler ile afet sonrası yapılması gereken hazırlıklar anlatıldı.

İlk yardım eğitimi de aktarılan sunumda, ‘Tek Tuş Hayata Dokunuş’ sloganı ile hayata geçen AFAD Mobil uygulaması hakkında bilgi verilerek, katılımcıların mobil uygulamayı indirmeleri sağlandı. Sunumun ardından, katılımcıların soruları eğitimciler tarafından cevaplandırıldı.

Sunumlarından dolayı eğitimciler İhsan Oğuz ve Serap Bağcı’ya teşekkür eden BAYDER Başkanı Fatih Dündar, AFAD’ın önemine değinerek, katılımcılara ve tüm vatandaşlara AFAD Gönüllüsü olmaları yönünde çağrı yaptı.

Programda şiirler okunarak, aşıklık geleneği icra edildi. Program koro türkülerle son buldu.

BAYDER Kültür Sohbetleri'nde AFAD Sunumu
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.