1. Haberler
  2. Bayburt Kültür Sanat
  3. BAYDER Kültür Sohbetleri’nde Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlaması

BAYDER Kültür Sohbetleri’nde Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlaması

BAYDER Kültür Sohbetleri'nde Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği’nin haftalık olarak düzenlediği kültür sohbetlerinde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı.

Bayburt Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden kültür sohbetlerine katılan bir grup çocuk doyasıya eğlendi.

Kurum bünyesinde görev yapan eğitimciler Gülşah Ocaklı ve Sefanur Akdağ ile programa katılan çocuklardan Ayşenur Meral ve Mert Keleş 21 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir sunum gerçekleştirdiler.

Meral ve Keleş, Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili bilgi verdikten sonra, Bayburt’ta gerçekleştirdikleri farkındalık eğitimlerine değindiler.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, sunumlarının ardından programa katılan tüm çocuklara dernek yayını olan ‘Şiirin Türküsü’ adlı kitaptan hediye ederek, çocukların günlerini kutladı. Çocukların programa katılmasından dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Dündar, BAYDER Kültür Sohbetleri kapılarının her zaman çocuklara açık olduğunu kaydederek, her hafta Cuma günü yapılan sohbetlere davet etti.

Program Bilgihan Sancar’ın çocuklara özel sergilediği orta oyunları, seslendirilen şiirler, söylenen şarkılar ve koro türküleriyle devam etti.

Kültür sohbetlerinin serbest kürsü bölümünde ise, yakın zamanda hayatını kaybeden şair-yazar Sezai Karakoç üzerine konuşmalar yapıldı.

BAYDER Kültür Sohbetleri'nde Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlaması
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün