1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. BAYDER’den Yaşlılar Haftası Programı

BAYDER’den Yaşlılar Haftası Programı

BAYDER’den Yaşlılar Haftası Programı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER), 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Memnune Evsen Huzurevi sakinlerine yönelik bir program düzenledi.

Programda, BAYDER’in gelenekten geleceğe taşıdığı kültür etkinliklerinden örnekler sergilendi.

Huzurevi sakinlerinin görülmeye değer mutlu dakikalar yaşadığı etkinliğe, Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Senem Daştan, Bayburt Memnune Evsen Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Köse, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş ve BAYDER Başkanı Fatih Dündar katıldı.  

BAYDER ekibinden İmdat Sancar’ın ‘Kirazoğlu’ hikayesini anlattığı programda, derneğin halk oyunları ekibi, ‘ağız barı’ geleneğinden örnekler sergiledi. 

Uğur Dündar ve Murat Deligöz’ün söylediği şarkılarla devam eden program, Bayburt ve yöreden türkülerin koro halinde seslendirilmesi ile son buldu.

Programda yer alan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri de huzurevi sakinlerine günün anısına karanfil takdim etti.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, yaşlılığın kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğuna değindi. Dündar, “Yaşlılar, dün ile bugün arasındaki en önemli bağdır. Bizler de birer yaşlı adayı ve sizlerin birer evladı olarak bugün buradayız. Yaşlılık, birikmiş tecrübe ve yoğunlaşmış duygusal hal demektir. Bu yüzden bizim için çok özelsiniz çok güzelsiniz.” ifadelerine yer vererek tüm yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı.

Bayburt Aile ve Soyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümükçü de yaşlıların hayatlarından izler bularak keyifli dakikalar geçirdiği programı düzenleyen BAYDER ekibine teşekkür etti.

BAYDER’in çok önemli bir misyonu üstlendiğine dikkat çeken Gümrükçü, “BAYDER bizi biz yapan değerleri yaşatıyor. Bu kültürün nesiller boyu yaşamasını arzu ediyoruz” dedi.

Günün anısına İl Müdürü Kemal Gümrükçü, BAYDER Başkanı Fatih Dündar’a huzurevi sakinlerinin el emeği ebru çalışmalarından bir tablo hediye etti.

BAYDER’den Yaşlılar Haftası Programı
BAYDER’den Yaşlılar Haftası Programı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir