BEKDER Onur ödülleri sahiplerini buldu

BEKDER Onur ödülleri sahiplerini buldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6. BEKDER Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl altıncısı düzenlenen program yine renkli görüntülere sahne oldu.

Foto Galeri

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleşen özel organizasyonda, Bayburt’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı 3 isim daha onur ödülüne layık görülürken, 1 isim de hizmet ödülü aldı. TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol’un Bayburt’a Hizmet Ödülü’ne layık görüldüğü gecede spor ve kültürel alandaki hizmetlerinden dolayı Kenan Abdullahoğlu, sağlık alanındaki hizmetlerinden dolayı Prof. Dr. Salim Başol Tekin ve kültür sanat alanındaki hizmetlerinden dolayı da yerel sanatçı Salih Demir onur ödülüne layık görülen isimler oldu.

Açılış konuşmasını yapan Mete Emir konuşmasında özetle; 2007 yılında kurulan Bilim Eğitim Kültür Derneği’nin her geçen sene hem üye sayısını artırdığını, hem de yaptığı çalışmalarla fark ortaya çıkaran önemli ilerlemeler kaydettiğini söyledi. Dernek tarafından hayata geçirilen projelere de değinen Emir, Bayburt’un ilk doğa sporları şölenini tertip ettiklerinin altını çizdi. “Bundan sonra da sizlerin desteğiyle çok güzel işler yapacağız” diyen Emir, Bayburt’un çok önemli değerler yetiştirdiğini ve bu değerli şahsiyetlerin gelecek dönemde de Bayburt’a büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Burada olduğunuz için, bizimle bu onuru paylaştığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanan Emir, konuşmasını gecenin hazırlanmasında emeği olanlara teşekkür ederek tamamladı. Emir’in konuşmasının ardından ödüle layık görülen isimlerin hayatlarını konu alan sunumlar yapıldı.

Vali Yusuf Odabaş, Bayburt’ta Argon Kaynakçılık kursunun açılmasını sağlayarak istihdam alanı oluşturan TANAP Genel Müdürü Dr.Saltuk Düzyol’a teşekkür ederek plaketini takdim etti. Gecede onur ödüllerinin ilki Bayburt’a spor ve kültürel hayatta yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Kenan Niyazi Abdullahoğlu’na takdim edildi.

Abdullahoğlu’na ödülünü Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek verdi. Bayburt’a bugüne kadar hizmet eden herkese teşekkür eden Özbek, “Ben de sporu seven biriyim. İnşallah sizin kurmuş olduğunuz Bayburtspor hep profesyonel ligde top koşturur. Emeklerinizden dolayı teşekkür ederim” dedi. “Kendini hastalarına adamış bir gönül adamıdır”

Sağlık alanında ödüle layık görülen Prof. Dr. Salim Başol Tekin’e ise, ödülünü Belediye Başkanı Mete Memiş takdim etti. Başkan Memiş, yaptığı konuşmada, Bayburt’a sunduğu katkılardan dolayı TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol’a da teşekkür ederek, “Prof. Salim Başol Tekin ifade edilemeyecek kadar kendisini hastalarına adamış bir gönül adamıdır. Kenan Abdullahoğlu abime de Bayburt futboluna kattığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede son ödül yerel sanatçı Salih Demir’e verildi. SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Salih Demir’e ödülünü takdim ederken, “Kentin ruhunu temsil eden o kentin sanatçılarıdır. Ödül almak en çok onlara yakışır. Onun sesini perde arkasından dinlerken etkilendim, Allah onun sesini daim etsin inşallah” dedi. Salih Demir ise, BEKDER Yönetim Kurulu’na teşekkür ettikten sonra sahnede kısa bir performans sergiledi. Demir’in söylediği türkülere salondakiler de alkışlarla eşlik etti. Gece, Türk Halk Müziği sanatçısı Ender Balkır’ın konseri ile son buldu.

Foto Galeri

http://www.youtube.com/watch?v=npmMxxkjXGQ

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir