Belediye’den Cadde ve Sokaklarda Asfalt Çalışması

Belediye’den Cadde ve Sokaklarda Asfalt Çalışması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesi tarafından kış mevsimi öncesi bazı cadde ve sokaklarda asfalt çalışması yapıldı.

Yapılan asfalt çalışma ile ilgili Bayburt belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

İş sezonunun başından beri çalışma temposunu bir an olsun düşürmeyen Bayburt Belediyesi kış sezonu yaklaşırken yoğun çalışma trafiğine devam ediyor.

Bu yıl yapılan asfalt çalışmaları kapsamında yeniden dizayn edilen Sahil Yolu Sokak ve Akşemseddin Caddesi’nin Emniyet Müdürlüğü arkasında kalan kısmında çalışmalar tamamlanırken Koruk Caddesi, 21 Şubat Caddesi,  Dörtyol Mevkii, Ordu Caddesi, Dede Korkut Caddesi, Sıtkı Özer Caddesi ve Zincirlikuyu Caddesi’nde ise çalışmalar süratle devam ediyor.

Bu caddelerde yapılan kalıcı asfalt ve kaldırım yapım çalışmaları kapsamında ilk olarak yollar belirli bir seviyeye kazılarak düzenlendi ve plentmiks temel serimi yapılarak üç katmanlı  asfalt uygulaması yapıldı. Asfalt uygulamasının ardından yapılan ve bazalt taşların kullanıldığı kaldırım yapım çalışmalarıyla beraber bu caddeler yeni yüzleriyle vatandaşların hizmetine sunulacak. 

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci yoğun bir çalışma sezonunu geride bırakacaklarını belirterek “Bu yıl iş sezonunun açılmasıyla birlikte yoğun bir çalışma temposuna girdik. Şehrimizin çehresini değiştirecek projelerimizin hayata geçirilmesinin yanında mutat hizmetlerimizi de hummalı bir çalışma ile gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin neresinde hizmete ihtiyaç duyuluyorsa belirli bir program dahilinde oraya hizmetlerimizi götürüyoruz. Kış sezonu iyiden iyiye yaklaşmasına rağmen çalışma grafiğimizi hep daha yukarıya çıkarıyoruz. Yol ve kaldırım çalışmalarımız kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 7000 ton asfalt ve 14.000 ton pmt serimi gerçekleştirdik. Ayrıca bazalt taştan 4000 metrekare kaldırım yapımı gerçekleştirdik. Bu rakamlar işler tamamlanıncaya kadar daha da artacak. Ayrıca mahallelerimizi de unutmadık bu iş sezonunda ekiplerimizce mahallelerimizde yaklaşık 1000 ton asfalt uygulaması yapıldı. Vatandaşlarımızın bu çizgimizi her zaman devam ettireceğimizden şüphesi olmasın.” İfadelerini kullandı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir