Burç, Millet her şeyin farkında

Burç, Millet her şeyin farkında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, bir yazılı açıklama yayınlayarak AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal’a cevap verdi.

Bizim akıl tutulması yaşadığımızı söyleyenler lütfen buna cevap versin

AKP İl Başkanı Hakan Kobal, yaptığımız açıklamaya maalesef yine seçmenin aklıyla alay eden ifadelerle cevap vermeye devam etmiştir. Polis okullarını, polis akademilerini Cumhurbaşkanı’nın onayladığı iç güvenlik paketi ile kapattınız. Bunu bilmiyor herhalde. Polis okulundan 13, emniyet müdürlüğünden 8 amir ve müdürü niye gönderdiniz? Bunu açıklayamıyor. Polis okulu neden öğrenci almıyor? Buna cevap vermiyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala, sürekli ve ısrarlı bir şekilde ‘polis okullarını kapatacağız’ derken sizin mi haberiniz olmadı, yoksa geri adım atıldı da bizim mi haberimiz yok. Polis okulu şu anda öğrenci alıyor mu, almıyor mu? Bizim akıl tutulması yaşadığımızı söyleyenler lütfen buna cevap versin. Aksi halde bir iktidar il başkanının bunu bilmemesi neyle açıklanabilir veya akıl tutulmasını kim yaşıyor? Biz söyleyelim, Polis okulları vekillerinizin onayladığı, Cumhurbaşkanı’nın imzaladığı İç Güvenlik Paketi yasasıyla kapatıldı.

Bu güzergâhlarda Bayburt diye bir yer yoktur

Diğer bir konu demiryolu. Millet sizin uydurma siyasetinizin ve her şeyin farkında. KTÜ’den bir profesör yıllarca mücadelesini verdi. Bayburt’ta bu konuyu gelip anlattı, ne zaman dikkate aldınız? Hatta bu millet imza kampanyası başlattı. Ona da bakmadınız. Sayın Başbakan, Bayburt mitinginde ‘Gümüşhane’ye kadar gelir de Bayburt’a selam vermeden bırakır mıyız” diyor. Burada ise ‘tren yolu hayırlı olsun’ bilboard reklamı olmuş. Bakınız, 18.01.2013 tarihinde Erzincan-Tirebolu-Gümüşhane-Trabzon güzergâhının ÇED raporu yayınlandı. Bu güzergâhlarda Bayburt diye bir yer yoktur. Bunu da halkımız biliyor. Bu güzergaha göre tren Gümüşhane’den geçiyor, tam da Başbakanın dediği gibi Bayburt’a ancak selam veriyor. Tren hem Gümüşhane’den hem Bayburt’tan nasıl geçiyor? Hadi bu zik-zak projenin detaylarını kamuoyuyla paylaşsınlar da hep birlikte destek verelim ve alkışlayalım.

Bayburt’taki hastalar Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Trabzon’a sevk ediliyor

Sayın Başbakan 200 yataklı hastane sözü veriyor. Bu yeni bir hastane değildir, ek yapılarak 200’e tamamlanacaktır. Bu halk sizin döneminizde kapanan sağlık ocaklarını ve 112’leri iyi biliyor. En son Maden’i kapattınız sıra Akşar’da. Bayburt’taki hastalar bırakın Bayburt’ta olmayan bölümleri yatak olmadığından bile Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Trabzon’a sevk ediliyor. Biz iktidarımızda 400 yataklı bir hastane açma sözü veriyoruz. Ve bu hastaneyle birlikte çevre illere sevki de durduracağız.

Herkes konuşur, AK Parti yapar, bu millet de bunları görür

Sayın İl Başkanı, ‘Milletvekili adayları sağlık müdürü iken, hastalarımız muayenehanelere para vermekten bıkmışlardı, şimdi hangi hasta muayenehanelerde bakılıyor?’ demiş. Sizin ölçünüz ve siyasi anlayışınız bu işte. Adayımız Sağlık İl Müdürlüğü görevini 3.5 yıl MHP döneminde, 9 yılda AKP döneminde yapmıştır. Ve adayımız görev yaptığı süre boyunca tüm Bayburt halkına eşit davranarak siyaseti kuruma yansıtmadan hizmet etmiştir. Siz ne yaptınız? 2011’de istifa eder etmez o boşluktan yararlanıp, o koltuğa kimi getirdiniz? Herkes konuşur, AK Parti yapar, bu millet de bunları görür. Ayrıca Türkiye’de muayenehaneler Sağlık Bakanlığı’nın kararıyla kapatıldı. Sağlık Müdürleri ile ne ilgisi var. Şuanda eczanelerde vatandaştan muayene parası alınıyor. Hastalar istediği ilacı alamıyor.

Bizde diyoruz ki, milletin aklıyla alay etmeyin

Bilboardlardaki başka bir konu. Üniversiteye 15 bin öğrenci sözü. Bizde diyoruz ki, milletin aklıyla alay etmeyin. 6 bin öğrenci sayısı olan ve her yıl azami 1000 öğrenci alabilen bir okul 15 bin öğrenciye kaç yılda çıkar? Sayın Başkan 13 yıllık tek başına iktidarları ile 3.5 yıllık koalisyon ortağı olduğumuz dönemi karşılaştırıyor. Bayburt Devlet Hastanesi MHP döneminde tamamlanmış ve değerli Sağlık Bakanımız Osman Durmuş bey açılışını yapmıştır. Çok amaçlı sağlık ocağı, Türk Dünyası Parkı, Şehit Osman Kır Bahçesi, Bent Köprüsü, Yeni Şehir Parkı, belediye binasının satılan katları ödeme yapılarak geri alınmıştır. Bunlar hizmet değil midir? Esnafı, köylüyü, işçiyi batırdınız. Bayburt Türkiye’de çek ve senetlerin icralık olması yönünde 1. sırada Bayburt’ta kefil bulamazsınız. Memurlara IMF’den izin alarak maaş veren sizlersiniz. Irak’ta Müslüman kanı dökülmesine karşın para alan da sizsiniz. Bayburt’ta tarımı da bitirdiniz, hayvancılığı da. 2000’de Bayburt’ta 42 bin büyükbaş hayvan varken, 2014 yılında 5 bin 50 büyükbaş hayvan var. Dağıttığınız hayvanlar bile hastalıklı çıktı. Karantina bölgeleri oluştu bu ülkede. Köylerimizde foseptiklerin hiç birinin arıtması yok. Pazartesi günleri hastanede kuyruklar oluşuyor. Köylerdeki su depolarının tamamı sağlıksız.

AK Parti yaptı. Akşar, Beşpınar, Çayıryolu, Konursu’nun beldelik hakları yenerek köye dönüştü

Evet kimse konuşmazdı, ağzına alamazdı. AK Parti yaptı. Akşar, Beşpınar, Çayıryolu, Konursu’nun beldelik hakları yenerek köye dönüştü. Allah nasip ederse, seçim vaatlerimizde belirttiğimiz gibi tüm kapanan beldeleri yeniden açacağız. Asgari ücreti 1400 liraya çekeceğiz. Bakınız daha iktidar olmadan Adana’nın MHP’li Sarıçam Belediyesi asgari ücreti 1400 liraya çekti bile. Allah nasip ederse, aşamalı olarak tüm MHP Belediyeleri asgari ücreti 1400 liraya çekecek. Para babalarına değil halkımıza çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Kurum amirleri bizzat siyasetin içinde, AKP üyesi gibi çalışıyorlar. AKP yandaşı olmayanlara baskı uygulanıyor. MHP adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’nun sosyal medya hesabını takip edenler görevlerinden alınıyorlar. Şingâh Mahallesi’nde partinizin dağıttıkları promosyonları almayarak reddeden bir aileyi iktidar gücünü kullanarak karakolluk ettiniz. Adaletsizlik hat safhaya yükselmiş. Diktatörlük tavan yapmış. İnşallah bu sorunların çözümü için, bu baskı zihniyetini Bayburt’un ruhuna uygun olan kardeşliğe dönüştürmek için bütün vatandaşlarımızın desteklerini bekliyor ve “Bizimle Yürü Bayburt” diyoruz.’

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir