1. Haberler
  2. Bayburt Müftülüğü
  3. Çanakkale Şehitlerimiz İçin, Eller Sema’ya Kalktı

Çanakkale Şehitlerimiz İçin, Eller Sema’ya Kalktı

Çanakkale Şehitlerimiz İçin, Eller Sema'ya Kalktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt il müftülüğü tarafından Sabah namazı öncesi ulu camii (Camii Kebir’)de ‘Şühedanın İzinde Huzur’da Niyazdayız’ adlı bir program gerçekleştirildi.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü dolayısıyla 81 il müftülüğü 957 ilçe müftülüğüne bağlı camide gerçekleştirilen eş zamanlı etkinlik kapsamında Merkez ulu cami de program düzenlendi.

Bayburt valisi Yusuf Odabaş, il müftüsü Kemalettin Aksoy ve kalabalık bir cemaatin katıldığı, sabah namazından sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlanan programa, din görevlilerinin ilahi ve kasideleriyle devam edildi.

İl Müftüsü Kemalettin AKSOY, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitliğin Önemi’ konulu vaaz ve nasihatte bulundu. İl Müftüsü Aksoy: ‘’Eğer Çanakkale geçilseydi bu necip millet beklide bu gün olmayacaktı belki çok zor durumlarda olacaktık. Bize bu Şanlı Zaferi kazandıran en büyük güç ve kuvvet ecdadımızın manevi değerlerimize olan bağlılığıdır. Eğer bizlerde bu manevi değerlere sahip çıkar birlik ve beraberliğimizi muhafaza edersek hiçbir süper gücün bizi yıldırması mümkün değildir. Çanakkale şehitleri için Bayburt’ta 1300 tane hatim okundu’’ diye konuştu.

İl müftüsü tarafından Çanakkale şehitleri için okunan hatmi şeriflerin duasıyla program sona erdi.

Program sonrası cami çıkışında Bayburt il müftülüğü tarafından cemaate Çanakkale menusu ikramı yapıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir