Cemal Safi, Bayburtlularla Buluştu

Cemal Safi, Bayburtlularla Buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şair ve söz yazarı Cemal Safi, Bayburt’ta şiir severlerle buluştu.

Bayburt Belediyesi’nin organizasyonuyla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şiir dinletisi programına Bayburt Vali Vekili Abdülhamit Karaca, Belediye Başkan Vekili Esma Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, Bayburt Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Adnan Oran, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“Yeni Türkiye Marşı” İlk Kez Bayburt’ta Seslendirildi

Sunuculuğunu radyo programcısı Ömer Piri’nin yaptığı program’da birbirinden güzel şiirlerini seslendiren Cemal Safi, Bayburtlulara şiir resitali sundu. Ünlü Şair, şiirlerini okumadan önce her bir şiirinin hikayesini de dinleyicilerle paylaştı. Gecenin sürprizi ise Safi’nin kendisinin kaleme aldığı “Yeni Türkiye Marşı” isimli şiirin ilk kez Bayburt’ta seslendirilmesi oldu. Veysel Akbaş tarafından seslendirilen marş büyük beğeni topladı. Programa Peygamber efendimize ithafen yazdığı Naat ile devam eden Cemal Safi bu şiiri kürsüde seslendirirken şiir severlerde ayakta dinledi.

Kendi Şiiri Hediye Edildi

Dinleyenlerin unutulmaz bir gece yaşadığı program Cemal Safi’ye günün anısına plaket ve hediye takdim edilmesiyle sona erdi. Belediye Başkan Yardımcısı Esma Okumuş ünlü şaire Bayburt Taşından yapılmış minyatür Şair Zihni Anıtı takdim ederken edebiyat öğretmeni Arif Köprücü ise Safi’ye kendisine ait olan ünlü “Tek Hece” şiirinin ahşap levhaya oyulmuş bir kopyasını hediye etti.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir