Çoruh Nehri Kıyı Bandının Cazibesi Artıyor

Çoruh Nehri Kıyı Bandının Cazibesi Artıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı-2 kapsamında onaylanan ve Bayburt Belediyesi tarafından uygulanacak “Çoruh Nehri Kıyı Bandı Rekreasyon Alanı” isimli projeye ilişkin destek sözleşmesi imzalandı.

Bayburt Belediyesi’nde gerçekleşen imza törenine; Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, belediye ve ajanstan proje uzmanları katıldı.

Toplam bütçesi yaklaşık 1 milyon 875 bin TL olan projenin 1 milyon 100 bin TL’si KUDAKA tarafından finanse edilecek proje kapsamında, Bayburt’un en önemli turizm değerlerinden biri olan Çoruh Nehri’nin etkin bir şekilde değerlendirilmesi, nehir kenarında ihtiyaç duyulan rekreasyon alanlarının oluşturulması, kentin turizm cazibesinin artırılması ve Bayburt’a yeni bir sosyal yaşam alanı kazandırılması hedeflenmektedir.

Erzurum Köprüsü ile Bayburt Valiliği arasında yer alan 1200 m uzunluğundaki bölümde gerçekleştirilecek rekreasyon çalışmaları kapsamında; yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, sulama hatları, bisiklet parkları ve yöresel ürün satışı için dokuya uygun dükkanlar yapılacaktır. Projenin tamamlanması ile kentin sosyal yaşanabilirlik seviyesinin artırılmasına ve turizm altyapısının geliştirilmesine katkı sağlanacaktır.

Çoruh Nehri Kıyı Bandının Cazibesi Artıyor
Çoruh Nehri Kıyı Bandının Cazibesi Artıyor
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü