Davut Yaylalı İlahiyat Fakültesi Dekanı Olarak Göreve Başladı

Davut Yaylalı İlahiyat Fakültesi Dekanı Olarak Göreve Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, yeni bir döneme adım attı. Önceki dönem İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhid Ayengin’in Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine geçişinin ardından kısa bir süreliğine Dekan Vekili olarak görevini yürüten Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, bu önemli görevi Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Davut Yaylalı’ya devretti.

Devir teslim töreni, İlahiyat Fakültesi Dekanlığı’nda düzenlendi. Rektör Türkmen, yeni dekan Prof. Dr. Yaylalı’ya tebriklerini ileterek, “Ramazan-ı Şerif’in ilk gününe tesadüf eden bu tören, yeni dekan hocamızın görev hafızasında da anlamlı bir yer tutacaktır. Liyakat ve kurumsal vizyon güzergahında planlanan tüm atamalarımız gibi bu görev ataması da Üniversitemizin hedeflerine emin adımlarla yürümesine katkı sunacaktır. Hocamıza ve Üniversitemiz camiasına hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Dekan Yaylalı ise Rektör Türkmen’e ve törende hazır bulunan üst yönetimine teşekkür ederek, İlahiyat eğitiminde markalaşan Bayburt Üniversitesi’nin marka itibarını daha ileriye taşımak için plan ve vizyon geliştireceklerini belirtti.

Bu anlamlı tören, çiçek takdimi ile sona erdi. Bayburt Üniversitesi üst yönetimi ve İlahiyat Fakültesi’nde görevli akademisyenler de törene katılım sağladı.

Davut Yaylalı İlahiyat Fakültesi Dekanı Olarak Göreve Başladı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün