1. Haberler
  2. Spor
  3. Denizli’de amatör spora 1 milyon 200 bin lira!

Denizli’de amatör spora 1 milyon 200 bin lira!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’de amatör sporlara verdiği destekle geleceğin yeteneklerinin gelişmesine katkı koymayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bağlı 117 spor kulübüne 1 milyon 200 bin TL destek verdi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit rol oynayan amatör spor kulüplerini desteklemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda 348 kategoride faaliyet gösteren Denizli genelindeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) bağlı 117 kulüp için 1 milyon 200 bin liralık maddi destek programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törende konuşan ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, amatör sporlar olarak Denizli’de şanslı olduklarını, söyledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da, maddi ve manevi desteklerinden ötürü Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Denizli’de geçmişte spor tesisleri anlamında birçok imkansızlıklar olduğunu, tozlu, çamurlu sahalarda maçlar yapıldığını hatırlatan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün çok şükür birçok yatırım yapıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler sportif tesis anlamında da güzel yatırımlar yaptık. Sadece futbolda değil diğer spor branşlarında da birçok yatırım yaptık. İstedik ki, gençlerimiz sporla uğraşsın, donanımlı hale gelsin. Ben gençlerimizin mutlaka bir spor dalıyla, bir sanat dalıyla ilgilenmesini istiyorum. Bu şekilde gençlerimizi daha ileriye taşırız, onlar bizlerden daha başarılı olur. Onun için gençlerimiz için ne yapmamız gerekiyorsa en fazlasını yapmalıyız” diye konuştu.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir