Dr. Aşır, hastanedeki yenilikleri anlattı

Dr. Aşır, hastanedeki yenilikleri anlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, hastaneler bünyesinde yapılan çalışmaları anlattı.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin tam kapasite ile çalıştığını söyleyen Aşır, Bayburt Devlet Hastanesinin ise gelişen ve prestij açısından önemli başarılara imza atan bir hastane haline geldiğini söyledi.

Bayburt Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği çalışanlarının da katılımıyla basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Dr. Aşır, hastaneler hakkında son durumu değerlendirdi.

Ağız ve Diş Sağlığının geçmişte tam kapasite ile çalışamadığını ve gelinen noktada sorunsuz bir kurum haline geldiğini söyleyen Aşır, “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 15 diş hekimimiz var. 4, 5, 7 hekim olduğu yıllar oldu ama şu anda tam kadro çalışıyor. Hafta sonu ve gece 12.00’ye kadar nöbetlerimiz var. Halkımızın da memnuniyeti söz konusu” dedi.

“Hemşire ve ebe noktasında açığımız var”

Bayburt Devlet Hastanesi 45-50 arasından değişen bir hekim sayısı ile çalıştığını ve hiç bir bölümde eksiklik hissedilmediğini belirten Dr. Aşır, “Uzman hekim sayımız 45- 50 arası değişiyor. Branşlarımızda eksik hissettiğimiz noktalarda geçici görevlendirmelerle işi çözmeye çalışıyoruz. İlk atama için de başvurumuzu yapıyoruz. Hekim bazında bu böyle. Hemşire ve ebe noktasında biraz açığımız var. Onda da biz her defasında müracaat ediyoruz ama ilimizden 2 yıllık fakülte kazananların bile başka bir ile gidebilmesi ile alakalı olarak gelen arkadaşlarımızın birçoğu gidebiliyorlar. Bu anlamda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Birazda Radyoloji ve Anestezi teknikeri noktasında noksanımız var ama bunların hiç biri hizmetimizi aksatmıyor. Sadece diğer arkadaşlarımıza biraz yük biniyor. Hizmet aksaması söz konusu değil” diye konuştu.

Kemoterapi ve yeni yoğun bakım ünitesi

Bayburt Devlet Hastanesi’nde tıbbi anlamda bir çok şeyi yapabildiklerini ve hekimlerin başarılı ameliyatlara imza attıklarını söyleyen Aşır, kemoterapi tedavi ünitesi ve yeni yoğun bakım ünitesi gibi açmayı planladıkları çalışmalardan bahsetti.

Aşır, şunları söyledi: “Hastanemizde tıbbi anlamda ilimiz çapında yapılacak tüm işlemleri son kolonoskopi ile birlikte yapıyoruz. Lazerle taş kırma ihalesini yaptık. O da gelecek inşallah. Tüm cihazlarımızı yeniliyoruz. Bunda geriye sadece hekim arkadaşlarımızın motive olup cesaretli bir şekilde çalışması kalıyor. Hekimlerimizin birçoğu başarılı ameliyatlara imza atıyorlar. Yoğun bakım ve palyatif bakım merkezi bölümünü açtık, şuan yine bir yoğun bakım yeri ayarlıyoruz. Çünkü bununa ilgili yer olmadığı için ciddi sevklerimiz oluyor. Bunlar için eski doğumhane kısmında 6 veya 8 yataklık daha yoğun bakım alanı oluşturuyoruz. Tıbbi cihaz alımlarının ihalesini yaptık. 2 ay içerisinde burayı da açacağız. Ayda yaklaşık 35 hasta sevkimiz oluyor. Kemoterapi ünitesi açtık, artık ilimizde kemoterapi verebileceğiz. Çok güzel bir oda yaptık.”

“Prestij amaçlı hizmetlerimiz var”

Bayburt Devlet Hastanesi’nin prestij amaçlı işler de yaptığını belirten Aşır, hastanede saç ekimi yapıldığını, Kadın doğum ünitesinde doğum yapan bayanlara ve bebeklerine yönelik çeşitli hediyeler verdiklerini kaydetti. Gebe Okulu açtıklarını ve hamilelere her türlü hizmeti verdiklerini de aktaran Aşır, estetik burun ameliyatlarını gerçekleştirebilmek için yeni bir cihaz alacaklarını kaydetti

Dr. Aşır, hastane bünyesinde tiyatro ve müzik grupları kurduklarını kaydederek, 14 Mart Tıp Bayramı’na sağlıkla alakalı sikeçlerde oluşacak bir tiyatro gösterisinin de hazırlığında olduklarını söyledi.

200 yataklı yeni hastane

200 yataklı hastanenin 2016 yatırım planına alınması için gerekli yazışmaların yapıldığını da hatırlatan Aşır, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun desteğiyle mevcut alanda yeni hastaneyi hayata geçirerek Bayburt’un 50 yıllık sağlık sorununun çözüleceğini kaydetti.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir