Dumlupınar’ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Dumlupınar’ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Boks Milli Takımının Baş Antrenörü Seyfullah Dumlupınar ve sporcusu Serhat Güler’in koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Yurda döner dönmez tahlilleri alınarak evinde hayatını geçiren Dumlupınar, test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından Bayburt Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Sporcusu Serhat Güler ise İstanbul’da Tedavi altına alındı.

Tedavi altına alınan Seyfullah Hocamıza ve Sporcusuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.

Konu ile ilgili Türkiye Boks federasyonu tarafından yapılan açıklama:

Boks Milli Takım Kafilemiz 14-24 Mart 2020 tarihleri arasında Londra’da yapılacak olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları son hazırlıkları kapsamında 3 Mart 2020 tarihinde İngiltere’nin Sheffield şehrinde kampa girmiştir. Buradaki hazırlıklarını tamamlayan Milli Takım kafilemiz 11 Mart’ta Eleme müsabakalarının yapılacağı Londra’ya hareket etmiştir. Bu süreç boyunca tüm kafileler aynı otelde konaklamış, aynı yemekhanede yemek yemiştir.

14 Mart tarihinde başlayan Eleme müsabakaları, 15 ve 16 Mart tarihlerinde devam etmiş, daha sonra IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi)’nin kararıyla müsabakalar durdurulmuş, Milli Takım kafilemiz açılan ek seferle 17 Mart Salı günü yurda dönmüştür. Kafilemiz döndükten sonra 14 günlük karantina kuralına tamamen uymuştur. Ancak Sporcularımızdan Serhat Güler ve Milli Takım Antrenörlerimizden Seyfullah Dumlupınar’ın yüksek ateş şikayetiyle yaptırdıkları koronavirüs testleri pozitif çıkmış ve tedavilerine başlanmıştır. Yüksek ateş şikayetiyle test yaptıran diğer 2 sporcumuzun test sonuçları henüz belli olmamıştır. Test sonuçları beklenen sporcularımız gözetim altında tutulmaktadır.