1. Haberler
  2. Manşet
  3. Efe Ailesi Yeni Evlerine Kavuştu

Efe Ailesi Yeni Evlerine Kavuştu

Efe Ailesi Yeni Evlerine Kavuştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efe Ailesi, kiralık olarak durduğu, yıkılma tehlikesi bulunan eski evden 100 metrekare üzerine inşa edilen kendi evlerine taşındı.

2016 yılında evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya iken Bayburt Postası ve Bayburt Manşet aracılığıyla seslerini kamuoyuna duyuran Efe Ailesi, yardımseverlerin desteği ile yeni evine kavuştu.

Eşi Resmiye Efe ile birlikte yeni evlerinde oturan Murat Efe, “Akrabalarımın dahi sırt çevirdiği bir durumda benim yanımda olan, bana destek sunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bayburt Postası Sahibi Murat Okutmuş’un haberi yaptığı günden evinin bitimine kadar yanından ayrılmadığını ve yaklaşık 3 ay içerisinde evin yapılmasına öncü olduğunu kaydederek, “O günlerde kimsem yoktu, akrabalarım bile sırt çevirmişti. Varisi olduğum yerlerde kiralık olarak zorla duruyordum. İşte o günlerde gazeteci Murat Okutmuş imdadıma koştu. Ben önceleri inanmadım ama önce akrabalarımla yer konusunda bir mücadeleye girişti ve onları ikna etti. Sonrasında ise kolları sıvadı. Bu sırada destek vereceğini söyleyip sözünü tutmayanlar da oldu ama 3 ay içerisinde bu evin yapımı tamamlandı” dedi.

Evin yapılmasına desteği olanları hiç bir zaman unutmayacağını söyleyen Murat Efe, kendisine en önemli desteği sunan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’e çok teşekkür ettiğini ifade ederek, “İş adamlarımız Kenan Yavuz ve Bahattin Köseoğlu’na, Almanya’dan Gümüşhaneli işadamı Mehmet Mutaf’a, İstanbul’da ikamet eden hemşehrimiz Mimar Sinem Ayaz Akaslan’a, öğretmen Arif Köprücü’ye, Ticaret ve Sanayi Odası çalışanı Hasan Basri Boyacı’ya, Bayburt esnafından Zübeyir Yıldız’a, Bayburt Kültür ve Yardım Derneğine, Bayburt Valiliği’ne, Bayburt İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne, Aydıntepe, Demirözü ve Arpalı Belediye Başkanlarına, Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne ve ismini unuttuğum hayırseverlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Evin yapılmasına öncülük eden gazeteci Murat Okutmuş ise, “Kardeşimiz sosyal medya aracılığıyla bize ulaştı. Eski evini gelip gördüğümüzde, durum içler acısıydı. Haberi yaptıktan sonra böyle bir işe giriştik. Kurumlarımıza, işadamlarımıza ve diğer tüm hayırsever dostlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Efe Ailesi Yeni Evlerine Kavuştu

Haber: Mustafa Aker

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir