1. Haberler
  2. Spor
  3. Ergan’da kış manzaralı yamaç paraşütü

Ergan’da kış manzaralı yamaç paraşütü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin sayılı kış turizm merkezlerinden Erzincan’daki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi, konuklarına kayak yapmanın yanı sıra yamaç paraşütü imkanı da sağlıyor.

ERZİNCAN (İGFA) – Türkiye’nin sayılı kış turizm merkezlerinden Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi, konuklarına kayak yapmanın yanı sıra yamaç paraşütü imkanı da sağlıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Ergan Dağı, doğal güzellikleri eşliğinde ziyaretçilerine 17 kilometre kesintisiz pistte kayak yapma imkanı sunuyor.
Pandemi kuralları çerçevesinde özel izinli olan sporcular ve kayak için şehirde bulunan turistler hafta sonu kayak yapmanın yanı sıra yamaç paraşütü de yapmanın keyfini çıkardılar.
Kayak merkezindeki kapalı gondollarla 2 bin 700 metre yükseklikteki tepeye çıkan yamaç paraşütü sporcuları, eksi 10 dereceleri bulan soğuk havada Erzincan manzarasına karşı uçmanın tadını çıkarıyor. Yamaç paraşütü pilotları hava şartlarının müsait olduğu günlerde hem kayak yapıyor hem de yamaç paraşütü ile uçarak manzaranın tadını çıkarıyor. Yamaç paraşütü sporsunun sadece yazın yapılmadığını ifade eden sporcular kışında Ergan Dağı’nın yamaç paraşütü yapmaya müsait olduğunu belirterek doğa sporları tutkunlarını davet ettiler.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Emre Aktepe, yamaç paraşütünün sadece yazın yapılan bir spor olmadığını ifade ederek, “Kışında Ergan dağında çok güzel yapabiliyoruz. Bugün de hava mükemmel. Erzincanlılar ve şehir dışından gelenler var. Turistler var. Herkesi Erzincan’a Ergan Dağı’na bekliyoruz” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir