1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Erzurum Tortum Şelalesi’ne Gezi

Erzurum Tortum Şelalesi’ne Gezi

Erzurum Tortum Şelalesi'ne gezi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesinde çalışan bazı idari personel tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen “Geleneksel Kültür Gezisi” nin 14.gerçekleştirildi.

52 kişinin katıldığı gezide dünyanın 3. Büyük Şelalesi olarak öne çıkan Erzurum Tortum Şelalesi, Uzundere İlçesi, Yedi Göller ve Öşvang kilisesi, Erzurum’daki bazı tarihi turistik yerler gezildi.

Bayburt Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hayrettin Dilek öncülüğünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen geziye Bayburt üniversitesinde görevli Kırgız akademisyen Doç. Dr. Nurgazi İsakov ve Bayburt Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Izgar’ın yanı sıra üniversitede çalışan bazı idari memurlar ve öğrenciler katıldı.

Yol boyunca tulum, kemençe, gitar, bağlama, darbuka eşliğinde fıkraların anlatıldığı, şiirlerin okunduğu, şarkıların söylendiği, türkülerin seslendirildiği geziye yarışmalar da renk kattı.

Geziye katılanlar halay çekerek ve horon teperek eğlendiklerini ve geziye katılmaktan dolayı memnun olduklarını ve unutulmaz bir gün geçirdiklerini dile getirdiler.

Bayburt Üniversitesi Geleneksel Kültür Gezisi Tertip Komitesi Başkanı Hayrettin Dilek, gezi için büyük emek sarf eden gezi tertip komitesine ve BAYBİM Bilgisayar olmak üzere diğer sponsorlara teşekkürlerini iletti.

Kırgız akademisyen Doç. Dr. Nurgazi İsakov ise Bayburt Üniversitesinde, Bayburt’ta olmaktan dolayı büyük sevinç ve kıvanç duyduğunu, Bayburt’un küçük olmasına rağmen insanlarının tavrının takdire şayan olduğunu belirtti. Türkiye ve Kırgızistan’ın kardeş ülke olduklarına dikkati çeken İsakov, bu kardeşliğin daha artmasını istediklerini söyledi.

FOTO GALERİ

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir