Gönül Elçileri Projesi İle İlgili Toplantı Düzenlendi

Gönül Elçileri Projesi İle İlgili Toplantı Düzenlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı M.Nail Yiğit’in eşi, Belediye Başkanı Mete Memiş’in eşi, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun’un eşi, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca’nın eşi, Vali Yardımcısı Ali Gökay’ın eşi, Belediye Encümen Üyesi Filiz Öztürk ve Belediye Encümen Üyesi Şahin Kızılaslan’ın eşi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’ın eşi, SYD Vakfı Müdürü Fatime Öztürk Ayık, Kadınlar Derneği Başkanı Leyla Karabulut, Kızılay Bayburt Şube Başkan Yardımcısı Günay Göktürk ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünden Kenan Eroğlu, Ahmet Şener ve Ayfer Esen katıldı.

Toplantıda proje ile ilgili düşüncelerini aktaran Vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş;

“Sizler bu ilin ileri gelenlerisiniz. Dolayısıyla koruyucu aile olarak talepte bulunabilirsiniz. Kimsesiz çocuklar Devlet gözetimi altında 18 yaşına kadar koruyucu aileye veriliyor. Bu çocuklarımızın sağlık ve benzeri bütün problemleri devlet tarafından karşılanıyor. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olabilmesi için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek ve güven sağlayacak sıcak aile ortamlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Böylelikle çocuğu olmayan aileler de çocuk sevgisini yaşamış olacaklardır.

Birde sevgi evleri var. Yaş guruplarına göre evler oluşturuluyor. Bu evlerde çocuklar guruplar halinde kalıyor. Adından da anlaşılacağı gibi ailelerinden alamadıkları sevgiyi, bu evlerdeki eğiticilerden alabilecekleri bir proje, bu projeyi hep birlikte yürüteceğiz.” Diyerek konuşmasını tamamladıktan sonra, toplantıya katılanlar proje hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir