Hedef beşinci kez final

Hedef beşinci kez final
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizi ve Bayburt’u bilek güreşinde başarıyla temsil eden milli sporcu Tuncay Başaran 20 Eylül 2015’te Malezya’da gerçekleştirilecek olan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası hazırlıklarına start verdi.

Aynı zamanda Bayburt Belediyesi sporcusu olan Başaran’ın kariyerinde 2 kez dünya şampiyonluğu, 2 kez dünya ikinciliği, 3 kez Dünya Orta Sıklet şampiyonluğu, 1 kez Avrupa 2.liği, 2 kez Avrupa 3. lüğü ve 19 Türkiye şampiyonluğu gibi dereceler bulunuyor. Tuncay Başaran’ın Malezya’da düzenlenecek şampiyonadaki hedefi ise 5.kez finale çıkmak.

Bayburt’un Bileğini Kimse Bükemez

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’i makamında ziyaret eden milli sporcu Başaran, kendisine gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Memiş’e teşekkür ederek, “Belediye başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bize her zaman destek oldu. Kurumların bireysel sporculara destek vermesi çok önemli. Eğer gerekli destek verilir ve bu destek sürdürülürse dünyada Bayburt’un bileğini kimse bükemez bunu her zaman gösteririz” dedi.

Bireysel Sporculara Desteğimiz Sürecek

Tuncay Başaran’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Memiş ise şunları kaydetti:

“Tuncay kardeşimizin kazandığı başarılar, hem Bayburt’umuzu hem de ülkemizi gururlandırıyor. Bu başarılı kardeşimizin aynı zamanda belediyemiz sporcusu olması da bizim ayrı bir kıvanç kaynağı. Bayburt Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de bireysel sporcuları destekliyoruz.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir