İİBF’den Çevreye ve Tarihe Duyarlılık Mesajı

İİBF'den Çevreye ve Tarihe Duyarlılık Mesajı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi’nde “Çevre Değerleri ve Sıfır Atık” Konferansı ve “Paranın Yüzyılı” Sergisi Gerçekleşti.

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), iki önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Kent ve Çevre Değerlerini Koruma Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Çevre Değerleri ve Sıfır Atık” konferansı ve Stratejik Gelişim ve Planlama Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Paranın Yüzyılı” sergisi yoğun ilgi gördü.

Çevreye Duyarlılık Vurgulandı

Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda gerçekleşen “Çevre Değerleri ve Sıfır Atık” konferansında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bayburt İl Müdürü Yasemin Demirörs, Türkiye’nin sürdürülebilir çevre politikalarını ve geri dönüşümün önemini anlatan bir sunum yaptı. Sıfır atık projesinin çevresel kazanımlarını vurgulayan Demirörs, farkındalıklı yaşamın önemini de hatırlattı. Konferansın sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Demirörs’e teşekkür plaketi takdim etti.

Türk Lirasının Asırlık Serüveni

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül ve Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bayburt İl Müdürü Yasemin Demirörs’ün katılımıyla açılan “Paranın Yüzyılı” sergisi ise büyük ilgi gördü. Sergide, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri tedavüle sokulan paralar yer aldı. Rektör Türkmen ve konuklar, eski paraları inceleyerek Türk Lirasının asırlık serüvenine tanıklık ettiler. Rektör Türkmen, emeği geçenlere teşekkür ederek konuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Yoğun İlgi ve Katılım

Her iki etkinlik de öğrenci ve akademisyenlerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Çevre bilinci ve tarihi mirasın korunması gibi önemli konuların ele alındığı etkinlikler, Bayburt Üniversitesi’nin toplumsal sorumluluk bilincini de ortaya koydu.

İİBF'den Çevreye ve Tarihe Duyarlılık Mesajı
İİBF'den Çevreye ve Tarihe Duyarlılık Mesajı
İİBF'den Çevreye ve Tarihe Duyarlılık Mesajı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün