İmam Hatip Öğrencileri için Mesleki Tanıtım Paneli

İmam Hatip Öğrencileri için Mesleki Tanıtım Paneli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesinde Bayburt Anadolu İmam-Hatip Lisesi Rehberlik Servisi tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencileri için ‘Mesleki Tanıtım Paneli’ düzenlendi.

Foto Galeri

Rehber öğretmenlerden Hüseyin Saka’nın moderetörlük yaptığı panel İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Prof.Dr.Gökhan Budak Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Panele Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun, Bayburt Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Murat Öksüzer, müdür başyardımcısı Davut Çakır, müdür yardımcısı Öcal Mehmet Varınca, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun, üniversite tercihi yapma sürecinde öğretmenlerin biraz daha idealist davranmasını beklediklerini ifade ederek öğretmenlerin bu konuda duyarlı olmalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

Rektör Coşkun, ” İmam-hatipli olmak bir ayrıcalıktır ve ayrıca imam-hatipli olmanın bir bedeli vardır. Bu bedeli ödemek durumunda olduğumuz dönemlerde de istikametimizden asla şaşmamamız gerekir diye düşünüyorum. Bayburt Üniversitesini tanımak için buraya geldiniz. Şunu belirteyim ki okuduğunuz imam-hatipten mezun olan bir insan bu üniversiteyi yönetiyor. Gayret edince, şartlar da olgunlaşınca aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu meslekte yetişmek için sadece imam-hatipteki müfredatla yetinmemek gerekir. Ben sizleri üniversitemizde görmek istiyorum. Bu mesleği kabul etmenin riskleri de var ve şimdiden bunları kabul etmemiz lazım. Bize çarpacak dalgalara rağmen ayakta durmayı başarmamız lazım. Sizleri Bayburt Üniversitesinde görmekten çok memnun oldum. İmam-hatip mezunu bir rektör olarak yapılacak etkinliklere kapımız her zaman açık. “dedi.

Panelde avukatlık ile ilgili mesleki bilgileri Serkan Pekmezci; doktorluk mesleği ile ilgili bilgileri Ahmet Demirtaş; Kimya Mühendisliği ile ilgili bilgileri Yaver Saka; gazetecilik ile ilgili bilgileri Peyami Sefa Karabacak; psikolojik danışmanlık ve psikoloji ile ilgili bilgileri ise Gizem Kuşdemir anlattı.

Öğrenciler panelde sordukları sorgulayıcı sorularla panelistleri terletirken Bayburt Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Murat Öksüzer, panelistlere katılımlarından ve verdikleri bilgilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Toplumda ilgi ve alaka gören meslekleri tanıtmaya çalışarak öğrencilerin mesleki seçimlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını kaydeden Öksüzer, bu tür panellerin toplumda öne çıkan diğer meslekler için de süreceğini kaydetti.

Panel sonunda Öksüzer tarafından panelistlere teşekkür plaketi takdim edilirken öğrencilere ise Bayburt Üniversitesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Bayburt Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Murat Öksüzer ve müdür yardımcıları, panel sonrası Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun’u makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi takdim etti.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir