1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. İŞKUR İle Üniversite Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İŞKUR İle Üniversite Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İŞKUR İle Üniversite Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Bayburt Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen imza törenine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk COŞKUN, Bayburt Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Atakan DURMAZ ile İŞKUR İl Müdürü Muhammet Abdullah KAHVECİ, Şube Müdürü Erol FAZLA ve Kurs Yöneticisi İş ve Meslek Danışmanı Hakan ÖZDEMİR iştirak etti.

Bayburt İŞKUR İl Müdürü KAHVECİ, mesleki eğitimlerin nitelikli eleman yetiştirme konusunda sıkıntı çeken işverenlere büyük katkı sağladığına işaret ederek, şunları ifade etti: “İşverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızın gerek eğitici uygunluğu görüşü gerekse kurs içeriklerinin yer aldığı kurs modüllerinin sağlanmasında Bayburt Üniversitesinden önemli destek alınacaktır. İnşallah bu protokol ile vasıflı eleman sıkıntımızı da büyük bir ölçüde gidereceğimize inanıyorum” dedi.

Rektör Coşkun ise iş dünyasının nitelikli insan gücü eksiğine dikkat çekerek, mesleki eğitimin bu noktada önemli olduğunu söyledi.

İl Müdürü KAHVECİ İmzalanan protokolün, meslek öğrenmek isteyen kişilerin istihdama katılmasında atılmış pratik ve doğru bir adım olduğunu ifade edip, Bayburt Üniversitesi Rektürü Sayın Selçuk COŞKUN’a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

İŞKUR İle Üniversite Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir