Kaleardı 75. Yıl İlkokulunda Koridordan Hayata Ebru Sanatı Projesi

Kaleardı 75. Yıl İlkokulunda Koridordan Hayata Ebru Sanatı Projesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Manşet – Kaleardı 75. Yıl İlkokulu yönetici ve öğretmenleri “Koridordan Hayata” E-Twinning projesi ile birçok etkinliği okul koridorlarına yayarak öğrencilerinin hizmetine sundu.

Yapılan proje ile ilgili Bayburt İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:
Kaleardı 75. Yıl İlkokulu yönetici ve öğretmenleri; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası heyecan verici öğrenme topluluğu oluşturmak ve bu heyecanı tüm paydaşlarına hissettirmek için hayata geçirdikleri “Koridordan Hayata” E-Twinning projesi ile birçok etkinliği okul koridorlarına yayarak öğrencilerinin hizmetine sundu.

Bu etkinliklerden biri olan ebru sanatı; kendine özgü tekniklerle hazırlanan ve tekneye alınan belli bir yoğunluğa sahip ve özel olarak hazırlanan boyayı üzerinde tutabilen suyun üzerinde boyalarla oluşturulan desenlerin kâğıda aktarılmasıyla yapılan geleneksel bir sanattır.

Bu sanatı öğrencilerine öğreterek hem yaratıcı düşüncelerini hem de çocukların kendilerini sanat ile ifade etmesini amaçlayan okulumuz, Öğretmenlerinden Esra Hancı önderliğinde bu projelerini gerçekleştirerek öğrencilerin okul koridorlarında hoşça vakit geçirmelerini hedeflemiştir.

Ders aralarında etkinliklere katılan öğrencilerin mutlulukları, heyecanları gözlerinden okunmaktadır. Mental olarak öğrencilerini rahatlatmak ve geliştirme gayesinde olan okulumuz bu etkinliklerle çocukların okul kültürüne adapte olma ve kendilerini birçok yönden geliştirmeleri açısından etkili olmaktadır.

Ebru sanatı etkinliklerinden birisine katılan Bayburt İl Milli Eğitim MüdürüAhmet Hakan Tomar hem öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerine şahit oldu hem kendisi de ebru denemeleri yaptı. Etkinliğin sonunda Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Tomar; Kaleardı 75. Yıl İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerini yaptıkları güzel çalışmalar için tebrik etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.