1. Haberler
  2. Bayburt Valiliği
  3. Karla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Karla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Karla Mücadele Toplantısı Düzenlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Öğretmen Evinde ‘Karla Mücadele’ toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu, Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılarslan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali İsmail Ustaoğlu toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada kış mevsimi nedeniyle alınması gereken çeşitli tedbirler hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.
Bayburt’ta kış şartlarının zaman zaman kendisini ağır bir biçimde hissettirdiğini ifade eden Vali İsmail Ustaoğlu, “ İlimizin diğer illerle bağlantı noktası ve geçiş güzergâhında olması nedeniyle karın yoğun yağdığı zamanlarda bölgemizdeki ulaşımı sağlayan yüksek rakımlı bölgelerde çeşitli sıkıntılar yaşandığını hepimiz biliyoruz. Burada alacağımız kararları ilgili ekiplerdeki arkadaşlarla paylaşarak herhangi bir sorun yaşanmadan bu kış sezonunu geçirmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak bugün burada tüm kurumlarımızı bir araya getirerek önümüzdeki kış sezonu içerisinde ilimizdeki emniyet ve karla mücadelede alınması gereken tedbirler konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz.” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu, kış şartlarının önceden alınacak tedbirlerle bertaraf edilmeye çalışılacağını belirterek özellikle taşımalı eğitim yapılan yerlerde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için bir dizi önlem alınacağını kaydetti. Taşımalı eğitim güzergâhlarında çalışan araçların emniyet ve jandarma birimleri tarafından gerekli incelemelerinin sürekli olarak yapılması konusunda yetkililere talimat veren Vali İsmail Ustaoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bu konuda hiçbir taviz vermeden gerekli incelemeleri yapacağız. Bu çocuklar devletimizin himayesinde olan ve ailelerinin bizlere teslim etmiş oldukları çocuklar. Onun için bu konuda ilgili kurumların gerekli takiplerini yaparak herhangi bir aksaklığa yer vermemeleri gerekiyor.”

“Şehirlerarası yollarda meydana gelecek olumsuz olaylara karşı kurumlarımızın birbiriyle koordineli bir şekilde çalışması gerekiyor. Bizim burada temel amacımız şehirlerarası yollarımızın açılmasını temel alan bir anlayışla sıkıntı olan bölgeye ulaşabilecek en yakın mesafedeki kurumumuzun o noktaya ulaşarak sıkıntıya müdahale etmesi.”

Toplantıya katılan kurum temsilcilerinden gelen talepleri de değerlendiren Vali İsmail Ustaoğlu kaza sonucu ya da hava muhalefeti nedeniyle yolda kalan araçların kurtarılması için fahiş fiyatlar talep edilmesinin gerekli denetimlerle önleneceğini bildirdi.

Toplantı il ve ilçe merkezlerinde alınacak tedbirler hakkında yapılan görüş alışverişiyle sona erdi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir