Kasten Adam Öldürme Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı

Kasten Adam Öldürme Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasten Adam öldürme suçundan aranan şahıs Of İlçe merkezinde yakalandı. Konu ile ilgili Bayburt İl Jandarma komutanlığı tarafından yapılan açılmada şu ifadelere yer verildi;

Bayburt İl Merkez Yazyurdu Köyü Kızlar Tepesi mevkiinde 01 Ağustos 2020 tarihinde H.Y. isimli şahsın kasten öldürülmesi olayı ile ilgili Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının 2020/1340 sayılı soruşturma dosyası kapsamında şüpheli olarak aranan firari Ş H. (hükümlü veya tutuklunun kaçması ve kasten öldürme suçlarından aranıyor kaydı mevcut) isimli şahsın yakalanmasına yönelik olarak yapılan Teknik Takip faaliyeti neticesinde firari şahsın Trabzon İli Of İlçe merkezinde bulunan O.V. (Polis Bölgesi) isimli işletmede kardeşi adına düzenlenmiş kimlik belgesi ile konaklayacağı yönünde istihbari bilgi elde edilmiştir.

Firari şüpheli ve bahse konu suç unsurlarının ele geçirilmesi maksadıyla, Bayburt İl J.K.lığı İsth.Ş.Md.lüğü, JASAT, OYİT ve İl Merkez J.K.lığınca adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 25.09.2020 günü Trabzon ili Of ilçe merkezinde şüphelinin konakladığı otel odasında yapılan arama faaliyeti sonucunda; Ş.H. isimli firari şüpheli ve şahısla birlikte Kobra MOOD.5 marka 9 mm Parabellum tabanca, tabancaya ait 1 adet şarjör, 22 adet 9 mm dolu fişek ile motosiklet ele geçirilerek yakalama ve el koyma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Kasten öldürme olayı ile ilgili adli soruşturma ve araştırmaya devam edilmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.