Kavcıoğlu’nun gayretleriyle Türkiye çiftçisi faydalanacak

Kavcıoğlu'nun gayretleriyle Türkiye çiftçisi faydalanacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, Yulafın Yem Bitkisi Destek Kapsamına Alınmasının Bayburt’ta Yulaf Ekimini Artırdığını belirtti.

Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun gayretleriyle yulafın yem bitkisi kapsamına alındığını ve Türkiye çiftçisinin bu destek’ten faydalanacağını söyledi.

Desteklerinden dolayı Kavcıoğluna teşekkür eden Yıldırımtepe açıklmasında şu ifadelere yer verdi;

Hayvancılığın giderek arttığı ilimizde yulafın yem bitkisi kapsamına alınması yulaf ekimini arttırmıştır. 2017 yılı bahar ekim sezonunda satılan yulaf tohumu miktarına bakıldığında 5 bin hektar alan yulaf ekimi yapılacaktır. 93 bin büyükbaş, 62 bin küçükbaş hayvan varlığına sahip olan ilimizde direk hayvan bakım beslemede önemli katkıları olan yulaf otunun hayvan bakımından hem maliyetleri düşürecek hem de dekar başına ödenen 45 TL’lik destekle 2.250.000,00 TL tarımsal destek sağlanacaktır.

Bir takım tarımla alakalı problemlerin çözümü ileriye dönük tarımsal destek kalemlerin arttırılması konusunda ilimizde yapılan, önerilen ve giderilmesini istediğimiz problemler ülke çapında çözümü yapıldığında ülke çapında tarıma fayda sağlamaktadır. Bu bağlamda yulafın yem bitkisi kapsamına alınması teklifini Bayburt Ziraat Odası tarafından Sayın Vekilimiz Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’na iletilmiş, vekilimizin üstün gayretleriyle yulaf yem bitkisi kapsamına alınmış tüm Türkiye çiftçisi de bu destekten faydalanacaktır.

Tarıma vermiş olduğu önem ve hassasiyetten dolayı Sayın Vekilimiz Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’ na katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir