Konursu Köyü’nde “100 yıllık su sorunu” çözüldü

Bayburt'un 1200 nüfuslu Konursu Köyü'nde “100 yıllık su sorunu” çözüme kavuştu.

Konursu Köyü'nde “100 yıllık su sorunu” çözüldü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt‘un 1200 nüfuslu Konursu Köyü‘nde “100 yıllık su sorunu” çözüme kavuştu.

Bayburt’un en kalabalık nüfusuna sahip köylerinden olan Konursu köyü’nde yıllardır devam eden su sorunu, yapılan girişimlerle çözüme kavuştu.

40 Milyon liralık bedelle inşası tamamlanan DSI göleti üzerinde tamamlanan derivasyon hattı, köyün su ihtiyacını karşılamak üzere hizmete girdi.

DSI göletinde incelemelerde bulunan Vali Cüneyt Epcim, Konursu Köyü’nün su sorununun çözülmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, göletin bölgede yıllardır yaşanan su sıkıntısını karşılayacağını ifade etti.

Vali Epcim katkılarımdan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını ileterek DSİ göletinin, bölgenin tarım sektörüne de ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Köyde artık su sorunu yaşanmayacak

Konursu Köyü Muhtarı Durkaya Esentürk, yıllardır su sorunuyla mücadele ederken, sonunda bu sorunun çözüme kavuştuğunu belirterek Vali Cüneyt Epcim, DSİ ve Özel idare personellerine teşekkür etti.

Esentürk, DSI göletinin hizmete girmesiyle birlikte, köyde artık su sorunu yaşamayacaklarını ve tarım faaliyetlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Konursu Köyü'nde “100 yıllık su sorunu” çözüldü