Kore Gazisi Kemal Kalacoş Hayatını Kaybetti

Kore Gazisi Kemal Kalacoş Hayatını Kaybetti

ABONE OL
19 Ekim 2020 Pazartesi 19:51
Kore Gazisi Kemal Kalacoş Hayatını Kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Mutlu Köyü’nde ikamet eden Kore Gazisi Kemal Kalacoş’un cenazesi dün saat 14.00’de Mutlu köyü camiinde kılındıktan sonra köy mezarlığına defnedildi.

1953 yılında Kore’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Nişancı Onbaşısı Kemal Kalacoş, son yolculuğuna uğurlandı.

Mutlu köyünde hayata veda eden Kemal Kalacoş’un cenaze namazına Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Hasan Fehmi Tunoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ramazan Yiğit, ŞAGDER Başkanı Selami Köksal, Kalacoş Ailesi ve sevenleri katıldı.   

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına giderek elini öptüğü Kore Gazisi 95 yaşında Kemal Galacoş vefat etti.

Kore gazisi kemal Galacoş Erdoğana selam göndermişti

“Cumhurbaşkanı elimi öpünce çok sevindim. Ben miting alanından çıkıyordum o geldi. Konuşmasını yaptı indi yanıma geldi. Beni yukarıdan görmüş ailesiyle birlikte yanıma geldi. ‘görmek istiyorum seni’ dedi. Tek başımaydım elimi öptü, eşi de elimi öptü  demişti.

Kore gazisi Kemal Galacoş Kore savaşında yaşadıklarını anlatmıştı

Türk Askerine Kimse Bir Şey Yapamıyordu

Kore’de yaşadığı bir anısını da paylaşan Kalacoş şunları anlattı: “Ben nişancı onbaşısıydım. Diğer devletler Kuzey Kore karşı bir şey yapamıyorlardı. Büyük bir dağ vardı, Amerikan askerleri asansörle çıkıyorlardı. Onlar çıkınca onları hepsini kestiler. Ama biz çıktık hiç kimse yanaşamadı. Türk askeri oradaydı. Nereye gitsek Türk askerine kimse bir şey yapamıyordu.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.