1. Haberler
  2. Bayburt Kültür Sanat
  3. Kurban Yazoğlu Vefa Onur Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

Kurban Yazoğlu Vefa Onur Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

Kurban Yazoğlu Vefa Onur Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği 2. Uluslararası Şair Zihni Kültür Sanat Etkinlikleri Kurban Yazoğlu vefa onur ödülleri etkinlikleri için geri sayım süreci başladı.

Sunumunu Naci Ahıskalıoğlu’nun yapacağı 6 Şubat 2022 Pazar günü İstanbul’da Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde düzenlenecek Sanat etkinlikleri ile ilgili bütün hazırlık aşamaları tamamlandı.

Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Ülkü Koçan çalışmalar ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren bir basın bildirisi yayınladı.

Bu projenin içeriğinde 52 insanın Emeği, katkısı, katılımı ve heyecanı olduğunu söyleyen Koçan, 21 onur ödülü, 21 sanatçının yer aldığı Karma Sergi, 3 yazar, 7 görevlinin olduğunu belirten Koçan Sözlerine Şöyle devam etti;

Uzun bir süredir devam eden Çalışmalarımızın son İstanbul ziyaretinde resmi sürecin tamamlanarak, etkinlik öncesi bütün hazırlıklarımızı tamamlanmış bulunuyoruz. Hazırlıklarımız ön aşamalarında 20 000 km den fazla yol kat ettik. Büyük emekler sarf ederek her bir değerimize ulaştık.

Nihayetinde ziyaret çalışmalarımızı sonlandırdı. 1 Şubat 2022 tarihi itibari ile ekip ile beraber İstanbul’daki program hazırlıklarımızın sürecini başlatacağız.

6 Şubat 2022 Pazar günü gerçekleştireceğimiz Sanat etkinliklerimizde 3 bölge üniversitemizden,  Bayburt Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi akademik, yerel ve genel profesyonel 21 Sanatçı ya ait 21 eserin yer alacağı uluslararası Karma vefa sergi açılış kokteyli ile başlayacak etkinliklerimiz,  3 önemli yazarın yer alacağı Atilla Güler, Uğur Kocabey, Feridun Hacı Hasanzade imza günleri ile gün boyu devam edecek.

Şeref Yazoğlu, Hüsamettin Elçi, Atilla Güler, Ugur Kocabey Hicabi Durmuş, Rahman Can Ali Kemal  Birgül ve Hasan Saka nın yer alacağı Kültür elçileri berat takdimi ile, 2022 Merhum Kurban Yazoğlu vefa onur ödülleri takdimi ve dev orkestrası ile Nigar Ekinci’nin yer alacağı özel gala gecesi konserle son bulacaktır.

Uluslararası Karma vefa sergisi daha sonra 21 Şubat 2022 tarihinde Bayburt un düşman işgalinden kurtuluşunun 104 yıl etkinliklerine özel, Bayburt ta Sanat sevenleri ile buluşacak 28 Şubat’a kadar izleyiciye açık kalan sergi aynı zamanda Rahmetli Kurban Yazoğlu anısına da düzenlenecek.

İzleyicilere bazı özel sunumlarında hazırlandığı anma gecesinde, Sanat, siyaset, iş dünyası ve cemiyet hayatında önemli tanıdık simalarından davet edildiği etkinliklerimize, toplumun çok yakından tanıdıkları bürokrasinin önde gelen yöneticilerinin katılımı söz konusu olup A protokol uygulamasına geçilecektir.

Etkinliklerimiz Covid-19 ve güvenlik tedbirleri gereğince 2 doz aşı, HES kod uygulaması zorunluluğu gerekli görevliler tarafından yapılarak salona alınacaklardır. Davetiyeli olan etkinliklerimizde, Davetiyesi eline ulaşamayan konuklar ve misafirler için, salon girişinde bulunan görevliden davetiyelerini temin ede bilme imkanı olacaktır.

Etkinliklerimize gerekli desteklerini sunan Başta ana sponsorumuz sayın Seref Yazoğlu beyefendi olmak üzere, Bayburt valiliğimize, Bayburt Belediye Başkanlığımıza, Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne, Rahman Can, Arslan Gürer, Cihan Kaldırım, İnegöl Baypa mobilya Burhan Demir, Hüsamettin Elçi, Sibel / Kaya Sarıhan çiftine, Key kolejleri eğitim kurumları, İlksan Genel Başkanlığımıza, ve Erkan Demir’e Ulusal ve yerel basın mensubu arkadaşlarımızdan, Türkiş press İngiltere sayın İsmail Karakaş, Bayburt gündem sayın Mehmet Demirer, Yıldız Fm Trabzon Sayın Faruk Atamer, Bayburt rehberi sayın Muhsin Develi, Bayburt Manşet sayın Baki Meral, TRT Erzurum sayın Hande Zeynep Şengün ve diğer gönüllülerimiz Sanat ve sanatçıyı destekledikleri için çok teşekkür ediyorum.

Kurban Yazoğlu Vefa Onur Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı
Kurban Yazoğlu Vefa Onur Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir