Malatya Yeşilyurt Belediyesi kentsel dönüşümde gaza basacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında toplanan Yeşilyurt Belediye Meclisi’nden kentsel dönüşüm projelerine hız verme kararı çıktı.

Yeşilyurt Belediye Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya’nın deprem kuşağında yer alması nedeniyle vatandaşların sağlıklı, güvenli ve huzurlu alanlarda yaşaması için kentsel dönüşüm projelerine büyük önem verdiklerini söyledi.

İlkini Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde TOKİ ile işbirliği halinde yaptıkları 1.Etap Kentsel Dönüşüm projesini başarıyla tamamladıklarını aktaran Çınar, “Şu anda inşaatı devam eden Yeni Belediye Hizmet Binamızın arka kısmında Turgut Özal Mahallesinde de Kentsel Dönüşüm Projemizi uygulayıp, bu bölgemize de nezih ve modern alanlar ve konutlar kazandıracağız. Uygulayacağımız projeyi kat karşılığı şeklinde ihalesini gerçekleştirip hızlı ve planlı bir şekilde konutları ve alanları yaparak Yeşilyurt’umuza yeni bir yaşam alanı daha kazandırmış olacağız. Projeyi uygulayacağımız alanda yıkım işlemleri bitmek üzere, bir iki ay içerisinde yer teslimi yapılacak şekilde hazır olacaktır.” diye konuştu.

ŞUBAT AYI TOPLANTISI ÜÇ ŞUBAT’TA

Ocak Ayı çalışmalarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını 3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 14:00’de gerçekleştirecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir