1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Mehmet Asif Alan’a Bilge Tonyukuk Teşvik Ödülü Verildi

Mehmet Asif Alan’a Bilge Tonyukuk Teşvik Ödülü Verildi

Mehmet Asif Alan’a Bilge Tonyukuk Teşvik Ödülü Verildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi personeli Mehmet Asif Alan, Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) ödül yönetmeliğine göre uzman bilim insanlarının katılımıyla kurulan komisyon tarafından Bilge Tonyukuk Teşvik Ödülüne layık görüldü.

Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği işbirliğinde UNESCO tarafından Bilge Tonyukuk Abidesi’nin dikilişinin 1300. Yıldönümü dolayısıyla 2020 yılının “Bilge Tonyukuk Yılı” ilan edilmesinin anısına 12-15 Kasım 2020 tarihinde Antalya/Türkiye’de düzenlenmesi planlanan 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi, COVİD-19 salgının dünyada ve ülkemizde etkisini artırarak devam ettirmesi sebebiyle sanal platformlar üzerinden gerçekleştirilmiştir. Arnavutluk, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova, KKTC, Özbekistan, Rusya, Türkiye, İran, Almanya, ABD, Hindistan ve Kırgızistan dâhil 13 ülkeden gönderilen 422 bildiri içerisinden 318 bildiri kabul edilerek kongrede yer almıştır. Bu bağlamda; 400 civarında bilim insanı 16 oturumda aynı anda beş farklı salonda 74 eş zamanlı oturumda bildirilerini sunmuştur. Kongreye Bayburt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yusuf Esmer ve Hanifi Mehmet İtik, Marmara Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özbek ile birlikte iki farklı bildiri ile katılım sağlanmıştır.

Bayburt Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Asif Alan’a ödül belgesi ve ödül onurluğu Bayburt Türk Eğitimsen İl Temsilcisi Ahmet Çalışkan tarafından verildi. Çalışkan, bildiri ve ödül münasebetiyle tebriklerini ileterek başarılarının devamını temenni etti. Mehmet Asif Alan yapığı açıklamada, Bu kongreyi böyle sağlık sıkıntılarının bulunduğu bir dönemde sanal platformlar üzerinden düzenleyerek bu kapsamda büyük bir organizasyonu gerçekleştiren UAESEB ve Türk Eğitim-Sen Başkanı Sayın Talip Geylan’a ve değerli yöneticilere, emek veren koordinasyon ve düzenleme kuruluna, ilgi göstererek büyük bir ciddiyetle katılım sağlayan bilim insanlarına teşekkür ederim. Böyle bir ödül ile teşvik edilmem hususunda onur duyduğumu belirtmek isterim. Bir teşekkürde çalışmaları birlikte yürüttüğüm değerli akademisyenlere sunmak isterim.

Mehmet Asif Alan’a Bilge Tonyukuk Teşvik Ödülü Verildi
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir