1. Haberler
  2. Bayburt Siyaset
  3. Millet İttifakından Seçim ve Ortak Aday Açıklaması

Millet İttifakından Seçim ve Ortak Aday Açıklaması

Bayburt’ta Millet ittifakı seçimlere ortak adayla girme kararı aldı, Millet ittifakının Bayburt Milletvekili adayı Karabey Kadri Karaoğlu oldu.

Millet İttifakından Seçim ve Ortak Aday Açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta Millet ittifakı seçimlere ortak adayla girme kararı aldı, Millet ittifakının Bayburt Milletvekili adayı Karabey Kadri Karaoğlu oldu.

Millet ittifakı 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerle ilgili ve ortak aday olan Karabey Kadri Karaoğlu hakkında açıklama yaptı.

Bayburt’ta Millet ittifakı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

14 Mayıs günü, ülkemiz için bir kez daha demokrasi merheminin yaraları saracağı ümidiyle, daha mutlu, daha güzel, daha iyi bir ülkede yaşama azminde hür irademizi ortaya koymak, MİLLET olarak son sözü söylemek üzere, sandığa gidiyoruz. 

Tek bir insana, oldukça ağır geleceği en başından belli olan, öncelikli niyeti, memleketin hayrına değil şahsi ve keyfi hesaplar olduğu apaçık ortada olan ve geçen yıllar boyunca, başta ekonomi olmak üzere, Ahlâki erezyon, Adalesizlik, Göç gibi her alanda yaşadığımız sıkıntılar ile, ne yapacağı belli olmayan tek adam ve başkanlık sistemini sonlandırmak üzere, birbirinden farklı fikirlere sahip fakat söz konusu vatan, millet, memleketimiz için ortak değerlerimiz olduğunda, aynı hassasiyetleri taşıyan, altı parti birleşerek MİLLET İTTİFAKI çatısı altında, vatandaşımızın dertlerine çare olmanın yollarını, istişare ederek bulmak ve tüm bunları ortak bir mutabakat metni ile, tarih önünde kayıt altına alma iradesini göstermiştir. 

Bu amaçla, geldiğimiz noktada, Milletimizin sarsılmaz iradesinin ifade mercii olan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin şerefli mazisinde olduğu gibi güçlenmesi ve yeniden milletin iradesinin tecelligahı olabilmesi, yeni meclisimizde, ilimizin daha güçlü temsil edilebilmesi için, MİLLET İTTİFAKI partilerinin il başkanları olarak, Genel başkanlarımızın da ortak kararı doğrultusunda BAYBURT için birleşiyor ve 14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti amblemi altında ortak adayımız olan Dr. Karabey Kadri KARAOĞLU ile siz kıymetli Bayburtlu hemşehrilerimizin huzuruna çıkıyoruz. 

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan ayı içerisinde sizlerle paylaştığımız bu güzel karar, umuyoruz ki hem milletimiz, ülkemiz için hem de Bayburt’umuz için gelecekteki umutlu yarınlar adına, hayırlı ve yerinde bir karar olacaktır.

Bayburt’umuzun sahipsizliğine, kimsesizliğine, unutulmuşluğuna ve gazi meclisimizde ki suskun sessizliğimize son vererek, ilimizin liyakatli ellerde yükselme zamanı gelmiştir. 

14 Mayıs günü sandıktan milletin özgür iradesi ile MİLLET çıkacak ve tarih güzel günlerin başlangıcı olarak bugünü yazacaktır.

Kim ne hesap yaparsa yapsın, kim ne iftira atarsa atsın, İnsan gibi yaşama hakkı yeniden alınacaktır. Umuyoruz ki 15 Mayıs Sabahı bu vatan tüm korkularından ve kaygılarından arınmış olarak küllerinden doğacaktır.

Sevgili Hemşehrilerimiz Millet İttifakı Ortak adayımız Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’nun öz geçmişine gelince;

Dr. Karabey Kadri Karaoğlu 1966 yılında Bayburt’ta dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamladıktan sonra girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümündeki eğitimine ara verip İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olmuştur

Hekimlik görevine 1993 yılında Bayburt Arpalı Beldesi Sağlık Ocağı’nda başlamıştır. 1996-97 yıllarında Yedek Subay Adayı olarak Diyarbakır, Kulp ve Hani’de askerlik vazifesini yerine getirmiştir.

1997 yılında memleketi Bayburt’a Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi’nde müdürlük görevini üstlenmiştir. 1998 yılında İl Sağlık Müdür Yardımcılığı ve ardından

İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanmış 12 yıl boyunca bu görevini layıkıyla yerine getirmiştir.

Bayburt Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM)’de Baştabip olarak hekimlik mesleğine devam etmiştir.

7 Haziran 2015 tarihinde seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmiştir. “Daha yapılacak çok iş var” düsturuyla hareket eden Karaoğlu yarım kalan milletvekilliği görevini başarıyla devam ettirmek için millet ittifakının ortak adayı olarak İyi Parti listesinden milletvekili adayı gösterilmiştir.

Bayburt’un sosyal ve kültürel hayatında önemli bir iz bırakmış, merhum şair ve araştırmacı Arif Nevzat Karaoğlu namı diğer Şaskuni Baba’nın üçüncü oğludur.

Evli ve üç çocuk babası olan Karaoğlu amatör düzeyde uzak doğu sporlarıyla ve Halk müziği ile ilgilenmekte olup orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Millet İttifakından Seçim ve Ortak Aday Açıklaması
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir