Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Anıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Anıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şair Zihni Kültür Sitesinde Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen, İstiklal Marşımızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Foto Galeri

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Dilek Sevinç eşliğinde öğrenciler tarafından, günün anısına Vali Yusuf Odabaş’a çiçek takdim edildi.

Edanur Koçer isimli öğrenci tarafından Mehmet Akif Ersoy’un “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak” ve Gülşah Yılmaz isimli öğrenci tarafından da “Bülbül” şiirleri okundu.

Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Kazım Kırkpınar tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının yapılmasının ardından, İstiklal Marşını yazarken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yaşadıklarını anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu. Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu oratoryo gösterisi devam eden anma programı, İstiklal Marşının Kabul Edilmesi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı kapsamında öğretmenler arası makale ve öğrenciler arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Yarışmada makale dalında birinci olan Bayburt Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ğretmenlerinden Arif Köprücüye, ikinci olan Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Hülya Uçar’a ve üçüncü olan Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Dilek Sevinç,’e ödülleri Valimiz Sayın Yusuf Odabaş tarafından verildi.

Öğrenciler arasında yapılan Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri Garnizon Komutanı Kur.Alb. M.Nail Yiğit tarafından, ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye girenlere Belediye Başkanı Mete Memiş, ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye girenlere Cumhuriyet başsavcısı Hasan Uğurlu ve okul öncesi öğrencileri arasında yapılan resim yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya tarafından verildi.

Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir