Minik Ellerin Elinde Hayat Bulan Özgün Tasarımlar sergide yerini aldı

Minik Ellerin Elinde Hayat Bulan Özgün Tasarımlar Saray Bahçesi'ndeki sergide yerini aldı.

Minik Ellerin Elinde Hayat Bulan Özgün Tasarımlar sergide yerini aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Minik Ellerin Elinde Hayat Bulan Özgün Tasarımlar Saray Bahçesi’ndeki sergide yerini aldı.

Temel eğitim kademesinde öğrenim gören öğrencilerin erken yaşlarda tasarım felsefesini benimsenmelerini sağlamak amacıyla başlatılan ve dönem boyunca başarıyla yürütülen Minik Eller Tasarlıyor projesi kapsamında ortaya konan özgün tasarımlar için kapsamlı bir sergi düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Minik Eller Tasarlıyor projesi çerçevesinde öğrencilerin parlak zekâlarıyla birleşen ve ürüne dönüşen eserler sergideki yerini aldı.

Minik Eller Sergisi; Vali Cüneyt Epcim, Hamınefendi Büşra Epcim, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı.

Temel eğitim kademesinde öğrenim gören 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin tasarladığı ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergide yer alan geri dönüşüm, engelsiz yaşam, hayalimdeki ev, ulaşım teknolojileri, yenilenebilir enerji, su kıtlığı ve tarım teknolojileri temalı eserler yoğun ilgiyle karşılandı.

Saray Bahçesi’nde gerçekleşen sergi, müzik gösterileriyle devam ederken katılım sağlayan öğrenciler doyasıya eğlendi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir