Muhammet Kılıç, huzurun kaçmasını istemiyoruz

Muhammet Kılıç, huzurun kaçmasını istemiyoruz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, Bayburt Üniversite’sinde bölücü terör örgütü yandaşı öğrencilerle yaşanan hadise ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Kılıç, Bayburt Üniversitesi’nde eğitim gören ve PKK’yı temsil eden bir bez parçası ve bileklik taşıyan öğrencinin ülkücü öğrenciler tarafından uyarıldığını ve tüm tahriklere rağmen ülkücü öğrencilerin bu tahrike kapılmadığını söyledi. Dicle Haber sitesinde PKK yanlı bir tavırla olayın haber yapılmasının manidar olduğunu söyleyen Kılıç, “Bayburt milliyetçi, muhafazakar ve vatanına milletine bağlı bir şehirdir. Bayburt siyasi görüşlere bakılmaksızın vatan millet ve bayrak paydasında buluşan bir ildir.

Bayburt’ta olayların çıkmasını ve huzurun kaçmasını istemiyoruz

Bayburt bugüne kadar tek bir bölücü faaliyete yer vermemiş bir şehirdir. Bayburt bugüne kadar PKK’lıların yapılanmalarına ve Kürdistan naraları atılan, bölücüleri temsil eden paçavralarla gezilen bir kent olmamıştır. Bu şehrin yani Bayburt’umuzun yapısı, hükümetin çözüm süreci ile PKK’yı resmileştirmesiyle de değişmeyecektir” dedi. “Bayburt’ta olayların çıkmasını ve huzurun kaçmasını istemiyoruz” diyen Kılıç, “Bu sözde öğrenci olan bölücülerin kim oldukları bilinmektedir ve bellidir. İlimizde bu konudan dolayı çıkacak bir kıvılcımın ateş topuna dönüşebileceğinden sözde öğrenci olan bu şerefsizler için emniyet mensuplarının insanları tahrik edici görüntülere karşı daha hassas olmasını istiyoruz, bunlara gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bayburt vatanına milletine bağlı bir şehirdi

Bayburt Ülkü Ocakları il binasında gerçekleşen ve üniversite teşkilatının tamamının hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Kılıç, şu açıklamayı yaptı: “Bugün üniversitemizde yaşanan bir hadiseyi sizlerle ve bütün hemşehrilerimizle paylaşmak istiyorum. Üniversitemizde sınavlar başlamış olup öğrenci arkadaşlarımız sınavlara iştirak etmektedirler. Bugün sınavlar dolayısıyla üniversiteye giden bir öğrenci arkadaşımız, sözde öğrenci olan bir zatın elinde PKK’yı temsil eden bir çaput ve bileğine sarılı olan yine aynı çaput ile teröristler sembolleri ve yazıları bulunan bir bez görmüştür. Ülkücü öğrenci kardeşimiz ise bu kişiden elinde bulunan ve bileğine sarılı olan PKK’yı temsil eden bez parçasını çıkarmasını söylemiştir. Buna karşı ‘biz her yerdeyiz biz demokratik haklarımızı kullanıyoruz’ diyerek bölücü başı Öcalan’la alakalı olarak laflar sarf etmiştir. Bu sözde öğrenci normalde bölücü olan bu kişiyle arkadaşımız kısa süreli bir münakaşa yaşamış ve akabinde bölücü öğrenciler bir grup halinde üniversite bahçesinde görüntü vererek tehditler savurarak arkadaşlarımızı tahrik etmeye çalışmışlardır. Üniversitede bulunan arkadaşlarımız ise bu tahriklere gelmeyerek aynı zamanda meydanı boş bırakmayarak tek bir yürek halinde bir araya gelerek ülkücü duruşa yakışır şekilde hareket etmişlerdir.” “Bayburt vatanına milletine bağlı bir şehirdir” “Bu olaydan 10 dakika sonra Dicle haber sitesi ülkü öğrencilerde iki öğrenciye tartak diye haber yapması da manidardır.

Bayburt’ta Yetkilileri Göreve Çağırıyorum.

İlimizde yaşanan bu hadise ile alakalı olarak bazı noktalara değinmek istiyorum. Bayburt milliyetçi, muhafazakar ve vatanına milletine bağlı bir şehirdir. Bayburt siyasi görüşlere bakılmaksızın vatan millet ve bayrak paydasında buluşan bir ildir. Bayburt bugüne kadar tek bir bölücü faaliyete yer vermemiş bir şehirdir. Bayburt bugüne kadar PKK’lıların yapılanmalarına ve Kürdistan naraları atılan, bölücüleri temsil eden paçavralarla gezilen bir kent olmamıştır. Bu şehrin yani Bayburt’umuzun yapısı, hükümetin çözüm süreci ile PKK’yı resmileştirmesiyle de değişmeyecektir. Hükümetin PKK’yı resmileştiren politikaları sonucu cesaretlenip Fikir özgürlüğü adı altında Bayburt’umuzda üniversite içerisinde bölücü söylem ve görsellerle memleketimizin huzurunu kaçırmak isteyen sözde öğrenci olan bölücüler bellidir ve kim oldukları bilinmektedir.” “Devlet yetkililerini göreve çağırıyorum” “Bayburt’ta bunların yapılmak istenmesi ve bu gibi durumlara girişilmesi ilimiz için çok kötü sonuçlara yol açabileceğinden dolayı devlet yetkililerini göreve çağırıyorum. İlimizde çözüm sürecine göre devlet politikası izlenmesi ilimizin huzurunun kaçmasına sebep olacaktır.

Sakin ve vakurlu olmaya davet ediyorum

İlimizde olayların çıkmasını ve huzurun kaçmasını istemiyoruz. Biz ülkücüler son şehidimiz Fırat Çakıroğlu’na yapılanları unutmadık ve unutmayacağız.” “Sakin ve vakurlu olmaya davet ediyorum” “Bu sözde öğrenci olan bölücülerin kim oldukları bilinmektedir ve bellidir. İlimizde bu konudan dolayı çıkacak bir kıvılcımın ateş topuna dönüşebileceğinden sözde öğrenci olan bu şerefsizler için emniyet mensuplarının insanları tahrik edici görüntülere karşı daha hassas olmasını istiyoruz, bunlara gerekenlerin yapılmasını istiyoruz. Aynı zamanda üniversite yönetimi ve hocalarının da bu konuda daha sorumlu olmalarını istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle oyunlara gelmeyerek hepinizi sakin ve vakurlu olmaya davet ediyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir