Müsder Bayburt’ta doğaya yiyecek bıraktı

Müsder Bayburt’ta doğaya yiyecek bıraktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti üyeleri, karla kaplı alanda yiyecek bulmakta sıkıntı çeken hayvanlar için, Kent ormanı ve Aslan dağında doğaya yem bıraktı. MÜS-DER ekipleri Bayburt’ta doğanın kar örtüsü ile kaplanmasıyla yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için seferber oldu.

Yönetim kurulu başkanı Adil KACIR, Bayburt’ta kış şartlarının çok zor geçtiğini belirterek, yem bulmakta zorlanan ve aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya olan yaban kuşlarının beslenmesine bir nebze de olsa yardımcı olmak amacı ile böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Toplumsal Farkındalık Oluşturmak İstiyoruz.

-15/-20 dereceleri gördüğümüz bu günlerde, Doğada yaşayan hayvanların çok sıkıntı çektiği hepimizce malum. İnsan onurunu her şeyin üstünde tutan cemiyetimiz; hayvanların korunmasına ve yaşatılmasına da gereken hassasiyetin gösterilmesini bekliyor. Bizler bu konuya dikkat çekmek, toplumsal farkındalık oluşturmak istiyoruz. Nasıl ki, ecdadımız camilerin müştemilatına kuş evleri inşa ederek hayvan onuruna gösterilmesi gereken davranışı eylemleriyle gösterdiler; bizler de, aynı değerleri taşıyan gençler olarak toplumsal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir