1. Haberler
  2. Bayburt Vefat
  3. Naci Memiş 61 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Naci Memiş 61 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Naci Memiş 61 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’un yetiştirdiği araştırmacı-yazar Milliyetçi ve Ülkücü Hareketin tanınmış isimlerinden MHP eski Genel Sekreter Yardımcısı ve Bayburt eski Belediye Başkanı Mete Memiş’in abisi Naci Memiş hayatını kaybetti.

Bir süredir tedavi gördüğü Samsun Devlet hastanesinde 61 yaşında hayatını haybeden Naci Memiş’in cenaze namazı 29 Mayıs Çarşamba günü öğle namazına müteakip Bayburt Yeni Camide kılındıktan sonra Aydıntepe ilçesinde toprağa verilecek.

NACİ MEMİŞ KİMDİR?

Aslen Bayburtlu olan ve ülkücü, milliyetçi hareketin sevip saydığı bir isim olan MHP eski Genel Sekreter Yardımcısı Naci Memiş Bayburt doğumludur. İstanbul’da yaşıyor. 1977 ve 78 yıllarında memleketinde değişik ülkücü kuruluşlarda görev yaptı, MÇP Bayburt İl Başkanlığı görevinde bulundu. Üç partinin ittifak yaptığı seçimde milletvekili adayı oldu, kazanamadı. 1993’teki MHP Kongresi’nde Yürütme Kurulu’na girdi, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Yedi seneye yakın Başbuğ Alparslan Türkeş’in yanında bulundu ve özel sekreterliğini yaptı, mektuplarını yazdı ve okudu. MHP’nin kurucu Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatı üzerine İslâm’da Birlik Şuuru ve Milliyetçi Hareket adlı seri konferansları düzenledi. Değişik gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı. Çeşitli Tv programları, seminer, konferans, panel ve söyleşilerle ülke meselelerine dair çözüm analizleri ve yaptığı tahlillerle tanındı.

Cenaze Namazı yarın öğle namazına müteakip Bayburt’ta Yeni Camide kılınacak. Aydıntepe ilçesine defin edilecektir. Taziye için Bayburt Merkez Veli şaban Mahalle Odasında oturulacaktır. İrtibat Mete Memiş (kardeşi) 0532 333 47 55

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir